Туск: ЄС зробив усе для «спасіння» асоціації з Україною, далі - справа за Нідерландами

Туск: ЄС зробив усе для «спасіння» асоціації з Україною, далі - справа за Нідерландами

Укрінформ
Відповідальність за ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС нині лежить виключно на Нідерландах.

Про це заявив Президент Європейської ради Дональд Туск за результати саміту ЄС у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми зробили все, щоб бути допомогти спасінню Угоди про асоціацію, яка нині вже ратифікована 27 країнами-членами та Європарламентом. Ми ухвалили юридично зобов’язуюче рішення з метою сприяння ратифікації у Нідерландах. Це рішення стосується усіх занепокоєнь, висловлених голландськими виборцями. Нині відповідальність лежить на Нідерландах щодо ратифікації», - сказав Туск.

Він наголосив, що завершення ратифікації Угоди є надзвичайно важливою не лише для України, але й для геополітичної відповідальності ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер лідери Євросоюзу погодили запропоновані Нідерландами пропозиції щодо умов завершення ратифікації у країні Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Європейська рада у спеціальному Додатку до свого рішення написала, що він має юридичну силу для усіх 28 країн-членів, але набуде чинності лише тоді, коли Нідерланди ратифікують Угоду про асоціацію, і ЄС загалом завершить процес ратифікації.

Йдеться про роз’яснення таких питань, які, нібито, викликали занепокоєння у голландському суспільстві за результаті референдуму. Зокрема, про те, що Угода надає членство України в ЄС; зобов’язує надавати Києву військову допомогу; зобов’язує надавати Україні фінансову допомогу із бюджету ЄС та дозволяє вихід українським громадянам на ринок праці Співтовариства.

Слід наголосити, що жодного із цих «занепокоєнь» текст Угоди про асоціацію Україна-ЄС не містить.

Досягнуте рішення не передбачає внесення змін до Угоди та, фактично, має бути суто внутрішнім документом для самих Нідерландів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-