Семерак: Залишки четвертого енергоблоку ЧАЕС почнуть розбирати у 2018

Семерак: Залишки четвертого енергоблоку ЧАЕС почнуть розбирати у 2018

1122
Ukrinform
Нестабільні конструкції об’єкту «Укриття» та залишки енергоблоку №4 почнуть розбирати у 2018 році, після введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту. При цьому проект робіт ще необхідно розробити.

Про це на прес-конференції з нагоди завершення насування конфайнменту сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні було завершене насування арки. Наступний етап – листопад 2017 року. Протягом року ми маємо ввести в експлуатацію новий конфайнмент, це означає, що всі системи мають бути підключені та протестовані. Після цього можливо буде використовувати обладнання, яке встановлене всередині – крани. По-перше, це демонтаж нестабільних конструкцій, а з 2018 року ми перейдемо до виймання паливовмісних мас, деконструкції енергоблоку №4 ЧАЕС із подальшим захороненням», - сказав Семерак.

Він нагадав, що на території Зони відчуження планується зведення сонячної електростанції.

«Кілька днів тому кілька китайських компаній заявили, що готові до зведення електростанції, яка за потужністю перекриє чверть колишніх потужностей ЧАЕС», - зазначив Семерак.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-