Прокурор назвав нікчемними покази Януковича під час допиту

Прокурор назвав нікчемними покази Януковича під час допиту

1404
Ukrinform
Представник державного обвинувачення вважає нікчемними покази екс-президента Віктора Януковича під час допиту в суді у справі щодо розстрілу активістів Євромайдану.

Про це журналістам заявив у понеділок під час перерви в судовому процесі в Святошинському районному суді міста Києва прокурор Олексій Донський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Він на конкретні питання не відповідає... Жодне з конкретних питань, тобто або він давав вочевидь неправдиву відповідь, а коли ж ми конкретизували ці питання, він відмовлявся на них відповісти чи не надавав на них ніякої відповіді, чи його захисники ці питання намагались блокувати. Це власне те, що я казав, нам треба було довести нікчемність тих показань, які він надав у вільному режимі, у режимі вільної розповіді, а не з папірця. Я думаю, нам це вдалося зробити, оскільки він не зміг конкретно пояснити жодну обставину, яка відноситься щодо чого ми ставили запитання", - сказав він.

Донський наголосив, що той факт, що Янукович відмовився відповідати на низку запитань сторони обвинувачення не дає можливість перевірити його заяву про те, що він не давав ніяких злочинних наказів.

"Ця позиція ще раз довела, що його показання нікчемні, що його показання ні про що, і що по суті він відповідати не збирається", - зазначив прокурор.

Донський заявив, що Янукович неправдиво повідомив про відсутність своїх контактів з Медведчуком. За словами прокурора, "це доведено слідством і прямими доказами і побічними, тобто це було повністю встановлено у кримінальному провадженні".

Водночас, прокурор наголосив, що ніхто не почув відповіді від Януковича, як він 23 лютого 2014 року о 3.51 потрапив до міста Єйська (РФ) звідки його військовим літаком назад повертали до Криму.

Донський наголосив, що чимало питань Януковичу він не встиг задати. 

"У нас було багато до нього питань. Тобто все те ключове, що ми хотіли йому поставити або залишилося без відповіді або відверто брехливі відповіді. Зокрема, це і Суркова стосується, вони зустрічались в Межигір'ї з Сурковим. У нас є конкретний час, день, коли відбулась ця зустріч", - сказав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-