Генпрокуратура направила до НАЗК матеріали на чотирьох нардепів

Генпрокуратура направила до НАЗК матеріали на чотирьох нардепів

1109
Ukrinform
Генпрокуратура встановила факти неподання та несвоєчасного подання повідомлень про істотні зміни в майновому стані народних депутатів України та інших суб'єктів декларування.

Про це повідомляє у четвер прес-служба Генпрокуратури.                       

"За результатами опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено факти неподання та несвоєчасного подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані народних депутатів України та інших суб'єктів декларування", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за даними ГПУ, чотири народні депутати України, які після 1 вересня 2016 року придбали транспортні засоби або отримали дохід від відчуження нерухомого або рухомого майна, у десятиденний строк не повідомили про це Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) шляхом подання електронного повідомлення до Реєстру.

У ГПУ додали, що подання таких повідомлень передбачено ст. 52 закону України "Про запобігання корупції" у разі отримання суб'єктом декларування доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року (у 2016 році - 68 900 грн).

Так, один з народних обранців не повідомив НАЗК про придбання мотоциклу Harley-Davidson, 2012 року випуску, за 141 тис. грн, а інший - автомобіля Toyota Land Cruiser, 2012 року випуску, за 0,5 млн грн.

Ще один народний депутат України не подав електронне повідомлення про отримання доходу в розмірі 100 тис. грн від відчуження автомобіля Lexus LX 570, 2010 р.в.

Невиконання цих вимог є правопорушенням, пов'язаним з корупцією, і має наслідком адміністративну відповідальність, передбачену ч. 2 ст. 1726 КУпАП.

"Зважаючи на те, що відповідно до ст. 255 КУпАП протоколи про зазначений вид правопорушень уповноважені складати посадові особи Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральною прокуратурою України матеріали стосовно суб'єктів декларування, які порушили вимоги фінансового контролю, направлено до агентства з метою вжиття заходів для притягнення їх до відповідальності", - зазначили у ГПУ.

У відомстві додали, що співпраця з НАЗК у цьому напрямку триває.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>