Суд в Гаазі назвав ситуацію в Криму «міжнародним військовим конфліктом»

Суд в Гаазі назвав ситуацію в Криму «міжнародним військовим конфліктом»

Укрінформ
Ситуація на території анексованого Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному озброєному конфлікту між Україною і Російською Федерацією.

Про це йдеться в звіті про дії з попереднього розслідування справи «Ситуація в Україні», опублікованому 14 листопада прокурором Гаагського трибуналу Фату Бенсудой.

«Згідно з відомостями, що надійшли, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному озброєному конфлікту між Україною і Російською Федерацією», - стверджується в звіті.

Як зазначається в документі, захоплення Російською Федерацією Кримського півострова почалося не пізніше за 26 лютого, коли «Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України».

При цьому, як стверджує прокурор, «право міжнародних озброєних конфліктів застосовне і після 18 березня 2014 р. в тій мірі, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна тривалому стану окупації».

Таким чином, в звіті зазначається, що встановлення факту правомірності первинної інтервенції, яка спричинила окупацію, «не потрібно».

«Для цілей Римського статуту озброєний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація озброєним опором», - йдеться в документі.

Серед передбачуваних злочинів, які зазначаються в звіті, називається утиск Росією кримських татар на Кримському півострові.

«При застосуванні російського законодавства на території Криму представники кримських татар та інші жителі Криму, що є мусульманами, також за повідомленнями піддалися утиску або залякуванню, включаючи ряд таких заходів, як заборону на в'їзд на територію (Криму), обшуки будинків і обмеження свободи слова, зборів і створення асоціацій», - говориться в звіті.

Серед утисків, яким піддаються кримські татари в Криму, суд назвав «вбивства і викрадення», «жорстоке поводження», «арешти» і «примусову військову службу».

Зазначається також, що Канцелярія прокурора суду в Гаазі продовжить розслідувати справу «Ситуація в Україні», а також продовжить аналіз передбачуваних злочинів з метою виявлення можливих справ у рамках юрисдикції суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-