Яценюк і Меркель поговорили про Трампа

Яценюк і Меркель поговорили про Трампа

1675
Ukrinform
Екс-прем’єр-міністр України Арсенiй Яценюк упевнений, що як Німеччина, так i нова адміністрація США продовжать підтримку нашої держави.

Про це вiн сказав, вiдповiдаючи на запитання кореспонденту Укрiнформу пicля зустрiчi з канцлером ФРН Ангелою Меркель у Берлiнi в понедiлок.

"Персонально канцлер Ангела Меркель і німецький уряд стоять на форпості захисту України – як дипломатичного, так і політичного, фiнансового", - заявив Яценюк.

Вiн нагадав, що уряд ФРГ виділив значні ресурси для України і підтримує політику санкцій проти Російської Федерації до того моменту, доки Росія не забереться з території України. Росія незаконно анексувала Крим, вона відправила свої війська в Донецьк і Луганськ i не забралась з України.Це означає, що санкції повинні діяти, підкреслив Яценюк, висловивши сподівання, що вони будуть продовжені в грудні поточного року.

Політик каже, що не вiдчуває тиску з боку нiмецього уряду на Київ у контекстi Мiнських домовленостей, адже "дискусія про Мінськ наштовхується на те, що Росія просто не хоче його виконувати".

Яценюк також зазначив, що не бачить жодної небезпеки щодо майбутнього президентства у ФРН нинішнього глави МЗС Франка-Вальтера Штайнмайєра (кандидатуру якого пiдтримала, нарештi, й Меркель):  "Адже міністр закордонний справ Німеччини - член коаліції, де Ангела Меркель прем’єр-міністр. Вони завжди спільно та узгоджено діяли по українському питанню, в тому числі і в питанні санкцій. "Думаю, що така політика продовжиться".

Екс-прем’єр висловив переконання, що партії провладної коаліції візьмуть активну участь у тому, щоб внесена до бундестагу резолюція про історичну відповідальність Німеччини перед Україною, яка передбачає як політичну, так і економічну допомогу Україні, була проголосована.

Яценюк визнав, що за сучасних реалій зовнішня політика Німеччини, Європейського Союзу повинна бути узгодженою з зовнішньою політикою нової адміністрації президента Сполучених Штатів Америки.

Нагадавши, що сам нещодавно повернувся зі США після зустрічі з віце-президентом Байденом, Яценюк зауважив, що США – це країна, яка має стабільні і стійкі інститути, це одна з найдовших конституційних демократій світу, це країна, яка базується на дуже чітких принципах.

"Одним з таких принципів була завжди двопартійна підтримка України: i демократи, і республіканці завжди одностайно голосували за всі питання, що стосувалися підтримки України як по санкціях, так і по наданню нелетальної зброї, так і по наданню фінансових гарантій і фінансової допомоги", - зазначає політик.

Новообраний президент Трамп представляє Республіканську партію США, ця партія має свою програму, свої принципи, ця партія завжди підтримувала Україну, сказав Яценюк, висловивши сподівання, що в Сполучених Штатах політика по відношенню до української незалежності буде незмінною і базуватиметься на двопартійний підтримці.

"Я переконаний, що вільний світ буде стояти на цінностях демократії, свободи, які передбачають захист України та нашої територіальної цілісності та нашої незалежності", - резюмував колишнiй очiльник уряду.

На запитання, чи вiн збирається повертатися у велику політику, Яценюк заявив: "Для того, щоби повернутися, з неї треба вийти. Я з неї не виходив!".

Фото: Укрінформ, НФ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
' + ' ' + ' ' + '
' + ' ' + '
' + ' ' + '
' + '
' + ' ' + '
' + '
' + '' + ''; }; var rContainerHeight = $(rContainer + ":first-child").height() - $(slideBannerBlock).height(); // высота правого блока при загрузке страницы // параметры подгружаемых новостей items[0] = new Array(window.location.pathname, document.title); items[1] = new Array('/rubric-regions/2120547-cerez-snigopad-bez-svitla-dosi-majze-200-naselenih-punktiv.html', 'Через снігопад - без світла досі майже 200 населених пунктів'); // инициализация slide-баннера для первой новости var currentBannerId = 'socialBlockSlideId_' + 0; //var currentStopperId = 'socialBlockSlideStop_' + 0; var currentStopperId = 'socialBlockSlideStop_extra'; var currentVideoBannerId = 'videoBanner_' + 0; // задаю id слайд-баннеру и стоп-контейнеру $($(sContainer + ' div.video-banner').last()).attr('id', currentVideoBannerId); // инициализация слайд-баннера для подгруженной новости wereSticked = initStickWidget('#' + currentBannerId, '#' + currentStopperId); // действия при ресайзе окна $(window).on('resize', function () { if (window.innerWidth <= slideBinnerMinWidth) { wereSticked = false; $(slideBannerBlock).css('display', 'none'); } else { $(slideBannerBlock).css('display', ''); } }) // действия при скролле $(window).on('scroll', function () { wereScrolled = true; if (items[pageNum]) { // определение индекса текущего видимого блока с контентом closestIndex = indexOfClosest(nContainer); if (closestIndex != closestIndexCurrent) { // скролл наверх // обновление URL в браузере и title update_current_url(items[closestIndex][0], items[closestIndex][1]); closestIndexCurrent = closestIndex; } ; // подгрузка новой страницы if ( ( items[pageNum] && refresh && isScrolledIntoView($(sContainer).last()) && (pageNum < pageCount) ) // для остальных - при попадании блока на экран ) { // перезагрузка кнопок шейра fb_count(pageNum); // записываю в массив данные для следующей страницы items[pageNum + 1] = loadContent(pageNum, items[pageNum][0], items[pageNum][1]); pageNum++; // Google analytics //ga('ukrTracker.send', 'pageview', window.location.href); ga('send', 'pageview'); // Yandex Метрика if (window.yaCounter12812155) { window.yaCounter12812155.hit(window.location.pathname); } ; // определение текущей страницы closestIndexCurrent = pageNum; closestIndex = pageNum; } ; } ; });