Геращенко: Сенцова треба витягти з Мордору

Геращенко: Сенцова треба витягти з Мордору

Політв’язні
984
Ukrinform
Ув'язнений у Росії режисер Олег Сенцов є громадянином України, тож наш обов'язок звільнити його  разом з іншими українськими заручниками і політв'язнями Кремля.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

"Сенцов - громадянин України. Великий Українець, якого ми всі разом зобов'язані витягти з Мордору. Разом з усіма іншими заручниками і політв'язнями. Крапка", - написала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство юстиції Російської Федерації відмовило Міністерству юстиції України у передачі Сенцова в Україну, мотивуючи це тим, що він є російським громадянином.

Український режисер Олег Сенцов був засуджений російським судом за сфальсифікованими звинуваченнями до 20 років колонії суворого режиму і наразі відбуває термін в Якутську.

У березні омбудсмен Росії в щорічній доповіді РФ повідомив про офіційне визнання українського громадянства політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка. 

Апарат уповноваженого з прав людини (УППЛ) при президенті Росії уточнив, що позиція щодо українського громадянства Олега Сенцова і Олександра Кольченка - це "персональна оцінка проблеми" омбудсменом РФ, а не "консолідована позиція всіх гілок влади Російської Федерації і окремих держвідомств". 

В Апараті УППЛ також уточнили, що "Уповноважений у листуванні з компетентними російськими органами", залученими до справи Сенцова і Кольченка, наполягав на тому, що вони залишаються громадянами України, незалежно від наявності у них громадянства Росії, гіпотетично набутого на підставі так званого Договору" (так званий "договір" про "прийняття Республіки Крим у склад Російської Федерації", що легітимізує окупацію). Однак позиція Сенцова і Кольченка полягає в тому, що вони є виключно громадянами України, а це керівництвом РФ офіційно і консолідовано не визнається.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>