Литва може розширити національні санкції щодо Росії

Литва може розширити національні санкції щодо Росії

820
Ukrinform
Литва не виключає можливості розширити національні санкції щодо Росії, якщо Євросоюз не наважиться зробити це в масштабі блоку.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю газеті Lietuvos Zinios, повідомляє Delfi.

«Це має швидше символічне, аніж практичне значення. Не будемо приховувати – було б більш дієво, якщо б це було загальноєвропейським рішенням. Однак національне рішення також є сигналом», – переконаний Лінкявічюс.

Міністр зазначив, що до списку персон нон-грата можуть бути внесені члени Думи, які були обрані у анексованому Криму. Якщо дискусії у ЄС затягнуться, то не виключається, що країна введе національні санкції.

Міністр зазначає, що з так званого «списку Савченко», до якого у квітні були внесені 46 осіб, не виключено жодної особи, оскільки Росія звільнила Надію Савченко, однак продовжує незаконно тримати в ув'язненні інших українців.

«Тому ми вирішили не вносити зміни до списку, оскільки причин для цього немає. Навпаки, ми обговорюємо можливі додаткові санкції Євросоюзу, особливо після так званих виборів у анексованому Криму», – зазначив Лінкявічюс.

Нагадаємо, Савченко була засуджена на 22 роки позбавлення волі за співучасть у вбивстві російських журналістів, вона завжди заперечувала свою провину, і говорила, що була викрадена сепаратистами. Через два роки ув'язнення, у травні цього року вона була обміняна на двох російських військових, котрі перебували в Україні.

Росія анексувала український Крим у 2014 році. До цього регіону Москва направила тисячі воєнних спецсил, які зайняли українські бази, а у регіоні у терміновому порядку було проведено референдум. Його результатів міжнародна громадськість не визнала. У Литві списки персон нон-грата не є публічними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>