Рада зрівняла пенсії з інвалідності військових та добровольців

Рада зрівняла пенсії з інвалідності військових та добровольців

Укрінформ
Народні депутати ухвалили законопроект щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей.

За відповідне рішення проголосували 264 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законом №2345а доповнили статтю 3 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», включивши до переліку осіб, які стали інвалідами у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.

Як зазначив, виступаючи з трибуни ВР, голова Комітету з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський, закон спрямований на врегулювання питання нарахування пенсій по інвалідності добровольцям, пораненим унаслідок військових дій на перших етапах антитерористичної операції, та виплат членам сімей загиблих добровольців. За його словами, сьогодні таким людям пенсії нараховують за загальними правилами, а не як військовослужбовцям, оскільки у 2014 році на початку АТО добровольці не мали статус військовослужбовців.

Пашинський підкреслив, що законопроект стосується близько 2 тисяч поранених та загиблих добровольців, а на його фінансування щомісяця потрібно буде "максимум 3,5 млн гривень".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-