Арешт Сущенка ставить під питання приїзд іноземних журналістів до РФ – експерт

Арешт Сущенка ставить під питання приїзд іноземних журналістів до РФ – експерт

836
Ukrinform
Незаконне затримання кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві може мати далекосяжні наслідки.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив один із провідних німецьких експертів по Україні, старший науковий співробітник Інституту Євро-атлантичного співробітництва (Київ) Андреас Умланд.

«Наслідки можуть бути далекосяжними», - сказав Умланд.

За його словами, цей арешт "ускладнює ситуацію" в самих різних аспектах, у тому числі ставить під питання приїзд не тільки інших іноземних кореспондентів, а й дослідників у Москву.

Експерт наголошує, що арешт українського журналіста «виглядає як сфабрикована справа». На думку Умланда, очевидно, що затримання є частиною гібридної війни проти України з боку РФ.

Він наголосив на важливості того, щоб за колегу заступилися не тільки міжнародні журналістські організації, такі як «Репортери без кордонів», а й російські журналісти, «якщо там є хоч якесь почуття солідарності».

Як повідомлялося, власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка неправомірно затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Його утримують в СІЗО "Лефортово".

У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

У ГУР МОУ спростували цю заяву, зазначивши, що вона абсолютно не відповідає дійсності.

Московський суд заарештував журналіста до 30 листопада.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.

Українського консула обіцяють пустити до нього 14 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-