Ган не бачить перешкод для надання безвізу Україні

Ган не бачить перешкод для надання безвізу Україні

1338
Ukrinform
Ситуація щодо просування процедури надання Україні безвізового режиму має бути успішною, як і у випадку із Грузію.

Про це заявив Радіо Свобода єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган.

"Я б сказав, щодо України ситуація повинна бути такою ж, як і у випадку Грузії. Вони виконали всі умови, і я не чув жодних проблем ні з боку країн-членів ЄС, ні від європарламентаріїв", – сказав він.

Комітет постійних представників (Coreper) держав-членів Європейського союзу вирішили дати "зелене світло" Європейській раді щодо початку переговорів з Європарламентом про лібералізацію візового режиму для громадян Грузії.

5 жовтня Рада ЄС висловила підтримку щодо надання безвізового режиму громадянам Грузії, з огляду на проведені цією країною реформи. Як заявив Пітер Яворчик, постійний представник Словаччини у ЄС, реформи у Грузії заслуговують довіри й такі зусилля слід заохочувати.

"Ми розраховуємо на підтримку Європарламенту у завершенні відповідних процедур, щоб громадяни Грузії змогли насолоджуватися безвізовим режимом якомога швидше", – додав дипломат.

У Раді ЄС наголосили, що набуття чинності лібералізації візового режиму для Грузії має настати разом з набуттям чинності новим "механізмом призупинення" лібералізації візового режиму на випадок його грубих порушень.

Тепер мають розпочатися переговори щодо безвізу для Грузії в Європейському парламенті, який має остаточно розглянути це питання на пленарній сесії наприкінці жовтня.

Йдеться про можливість короткотермінових, терміном до 90 днів упродовж кожних 180 днів, відвідин країн "шенгенської зони" з туристичними, бізнесовими чи сімейними цілями, але без права працевлаштування.

Щодо України на аналогічне рішення Комітету постійних представників очікують наступними тижнями.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-