Україна внесе в ООН нову резолюцію щодо Криму

Україна внесе в ООН нову резолюцію щодо Криму

1992
Ukrinform
Україна ближчими тижнями має намір ініціювати розгляд на Генасамблеї ООН нової резолюції щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час онлайн-спілкування з користувачами Twitter

"На початку роботи Третього комітету Генасамблеї ООН у жовтні", - зазначив український дипломат у відповіді на запитання щодо планів української сторони представити новий документ на розгляд міжнародної організації.

Як уточнили в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в Місії України при ООН, у новому документі будуть введені такі поняття як "анексія", "окупація Криму", чого не було в попередній резолюції. 

"Це надаватиме додаткові правові механізми для деокупації цієї території. Тобто, такий правовий інструмент дасть нам можливість апелювати проти тимчасової окупації півострова", - зауважили в Місії.

Третій комітет Генасамблеї ООН входить до переліку шести головних комітетів Організації та зосереджується на розгляді соціальних і гуманітарних питань та питань культури. Генасамблея ООН розпочнеться в жовтні й триватиме по листопад.

Як відомо, 27 березня 2014 року, за кілька тижнів після так званого "референдуму" в Криму, Генеральна асамблея ООН більшістю голосів прийняла Резолюцію про територіальну цілісність України №68/262. При цьому 100 країн-членів підтримали документ, 11 висловилися "проти", ще 58 країн утрималися. Це засідання ГА ООН було скликане спеціально для розгляду питання збройної окупації Росією території Кримського півострова, що територіально входить до складу України. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-