Ходорковський про режим Путіна: Все скінчиться і скінчиться скоро

Ходорковський про режим Путіна: Все скінчиться і скінчиться скоро

2066
Ukrinform
На думку Михайла Ходорковського, сьогодні в Росії відбувається «путінська реінкарнація ДКНС».

Про це він написав на Ехо Москви.

Він нагадує, що у ці дні 25 років тому завершилася коротка і безславна історія ДКНС, що стала безпосередньою причиною розпаду країни.

Ходорковський називає «останнім акордом світу, що йде» кризу 98-го, після якої, здавалося б, країна пішла вгору. Однак, на його думку, путінський режим відкидає Росію практично на 25 років назад.

«Але родова травма Росії нікуди не поділася. І повернулася путінська реінкарнація ДКНС з її «номенклатурними привілеями», з витратами на захист режиму від власного народу, з видатками, що перевищують витрати на освіту і охорону здоров'я, з пропагандою, яка вселяє думку про те, що  альтернативою клептократичному незмінному режиму є нова криза 90-х...», - вважає Михайло Ходорковський.

Він впевнений - кризу завжди готує незмінна влада.

«Це її сутність. І ось вже зарплати в країні стали менше, ніж у Китаї (де влада реально змінюється кожні 10 років), ось країна занурюється у прірву самоізоляції (як самоізолювались у кінці шляху всі авторитарні режими), ось головним аргументом Кремля стало «якщо не ми, то хто?». Все скінчиться і скінчиться скоро (ще за життя мого покоління. А ті, хто прийдуть за нами, будуть з подивом розглядати картинку з цьогорічними володарями і питати: «А хто це?», - підсумував він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>