Порошенко: Декларація про суверенітет - наш орієнтир у розбудові держави

Порошенко: Декларація про суверенітет - наш орієнтир у розбудові держави

Укрінформ
Прийняття у 1990 році Декларації про державний суверенітет України стало справжнім політичним проривом.

Про це йдеться у зверненні Президента Петра Порошенка до народу, опублікованому на сайті глави держави.

"26 років тому абсолютною більшістю голосів депутатів Верховної Ради Української PCP було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України. Прийняття цього довгоочікуваного державно-правового акта, покликаного гарантувати національні інтереси українського народу, стало насправді політичним проривом того часу", - заявив Президент.

Він наголосив, що Декларація стала першим надзвичайно вагомим кроком до повної Незалежності, 25-річчя якої ми відзначатимемо цього року.

Сьогодні ж, нагадав Порошенко, перед Україною постали нові виклики: загроза територіальній цілісності, військова агресія Росії, що підриває політичну, економічну і соціальну стабільність у країні та призводить до численних людських жертв, масштабних порушень прав і свобод людини, завдає величезних матеріальних збитків. "У зв’язку з цим настала нагальна і надзвичайно важлива потреба провести зміни, які сприятимуть зміцненню України та дадуть їй змогу стати прогресивною європейською державою, розбудова якої буде потужною об’єднавчою ідеєю для всіх українців", - підкреслив він.

Порошенко висловив переконання, що, пройшовши важкі випробування, Україна впевнено рухатиметься обраним шляхом і відкриватиме нові можливості для процвітання та добробуту своїм громадянам.

"Принципи, проголошені у Декларації про державний суверенітет України, закарбовані у положеннях чинної Конституції України та слугують для нас правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави", - зазначив глава держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-