Дуда сподівається на українсько-польське "історичне" примирення

Дуда сподівається на українсько-польське "історичне" примирення

1131
Ukrinform
Вшанування Президентом України Петром Порошенком пам’яті жертв Волинської трагедії є дуже важливим жестом для українсько-польського примирення.

Про це в ефірі телеканалу Polsat News заявив президент Польщі Анджей Дуда.

"Це дуже важливий жест, жест миру. Я сприйняв його як жест дружби і думаю, що він повинен бути позитивно оцінений усіма. Я сподіваюся, що навіть ті, хто дуже близько до серця сприймає ці драматичні події, позитивно оцінять цей жест Президента України, і ми зможемо будувати на цьому (майбутнє – ред.)", - заявив Дуда.

Він зауважив, що під час двосторонньої зустрічі з Порошенком у Варшаві у ході саміту НАТО обговорено також питання складних сторінок історії.

"Певні події слід визнати, з іншого боку від інших подій слід буде відмовитися. Сподіваюся, що відбудуться зміни в ухвалених певний час тому в Україні законах, оскільки це необхідно для історичної правди, для вирішення (історичних проблем – ред.). Якщо ми здійснюватимемо саме такі кроки, то є шанс на озвучення історичної правди, а з часом і на її сприйняття", - заявив Дуда.

У Польщі 11 липня відзначають чергову річницю трагічних подій на Волині 1943-1944 років.

В Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

Фото: radioszczecin.pl

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-