Україна набула статус спостерігача в Африканському Союзі

Україна набула статус спостерігача в Африканському Союзі

1009
Ukrinform
Україна офіційно набула статусу держави-спостерігача в Африканському Союзі, який об'єднує усі держави африканського континенту, крім Марокко

Про це повідомляє МЗС України 

"22 червня 2016 року Тимчасовий повірений у справах України в Ефіопії Михайло Кіріченко вручив акредитаційного листа Голові Комісії Африканського Союзу (АС) Нкосазані Дламані-Зумі", - йдеться у повідомленні.

Статус держави-спостерігача при Африканському Союзі сприятиме підтримуванню Україною більш активного діалогу з державами Африки, перш за все тими, які не охоплені українською дипломатичною присутністю.

Зокрема, планується використовувати статус спостерігача при АС як додатковий механізм вирішення пріоритетних українських зовнішньополітичних ініціатив на міжнародній арені, а саме в рамках членства нашої держави в Раді Безпеки ООН у 2016-2017 рр.

Як зазначають у МЗС, таким чином Україна на сьогодні має статус спостерігача при двох організаціях на африканському континенті – Африканському Союзі та Економічній співдружності держав Західної Африки (ECOWAS). 

Статус спостерігача в АС мають 24 з 28 країн-членів ЄС. Протягом 2010-2014 рр. спостерігачами в АС стали такі держави як Вірменія, Азербайджан, Грузія, Латвія, Естонія, Литва, Казахстан, а також Білорусь (2014 р.).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-