Безсмертний: Мінськ показав відсутність у Європи механізмів протидії РФ

Безсмертний: Мінськ показав відсутність у Європи механізмів протидії РФ

2077
Ukrinform
На сьогодні жодна зі сторін Мінського процесу, включаючи "Нормандську четвірку", не мають інструментів розв’язання ситуації на Донбасі.

Про це колишній учасник переговорів Роман Безсмертний заявив в інтерв’ю Espreso.tv.

"Всі чудово розуміють, що сьогодні жодна зі сторін цього процесу (мінського – ред.), включаючи і "Нормандську четвірку", не мають ні інструментів розв’язання цієї ситуації, і не знають підходів до її розв’язання. Поки я не можу собі дозволити використати слово, що це імітація переговорного процесу, але очевидно, що сьогодні Європа не має механізму, як допомогти Україні. У чому тут причина? Ключова причина в тому, що світ капітулював перед нахабністю російського імперіалізму", - вважає він.

При цьому Безсмертний зазначив, що "сама формальна конфігурація Мінського процесу не передбачає взагалі ніякої участі там того, що називається ОРДО/ОРЛО. Тому що це переговори за посередництва ОБСЄ між Україною і Росією".

"На сьогоднішній день ситуація виглядає так: Україна має витримати це протистояння, поки з політичної арени Європи і світу не відійдуть особи з комплексом Чемберлена. Це умиротворення, яке для мене, власне, зрозуміле", - каже політик і додає: "Світ вжився в спокій, у відносний мир, і поки, особливо Європа, не усвідомить небезпеки, вона не виробить адекватних механізмів протидії. Бо не йдеться про більшу силу і так далі, а йдеться про компоненти, бо вона починається, скажімо, із санкцій. Ще півтора-два роки, і самі санкції перестануть діяти як механізм, тому що Росія знайде можливості компенсувати ці речі".

Безсмертний підкреслив, що на сьогодні, коли треба посилювати санкції, ведуться розмови про їх скасування. "Оця неадекватність і є проблемою, з якою стикається Україна, бо Україна сьогодні на передовій", - заявив він.

"Я не бачу готовності на сьогоднішній день Європи і світу до адекватної відповіді російському імперіалізму. Я прекрасно розумію, що трагедія наша в тому, що ми сьогодні один на один у цьому відкритому протистоянні. Бо якщо за спиною в нас дозволяють собі дискутувати – скасовувати чи не скасовувати санкції, розумію, що поки що вони не розуміють того, що відбувається", - резюмував політик.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>