У міністерстві Туки кажуть, що досі не мають ані людей, ані грошей

У міністерстві Туки кажуть, що досі не мають ані людей, ані грошей

878
Ukrinform
Перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - керівник апарату Юсуф Куркчі вважає, що для реінтеграції Криму в Україну слід від гасел переходити до розробки стратегії повернення півострова та її практичної реалізації.

Про це він заявив у середу під час парламентських слухань на тему реінтеграції тимчасово окупованих територій Криму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні гасел на кшталт "Крим - це Україна" вже недостатньо. Час пустих лозунгів і декларацій минув. Настав час діяти", - сказав Куркчі.

Він зазначив, що на рівні держави формування державної політики деокупації Криму та його реінтеграції в Україну покладене на Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, однак для ефективної роботи воно не має ані штату, ані бюджету.

"Станом на сьогодні у складі міністерства перебуває лише чотири особи - міністр та його заступники. Міністерство не має затвердженого штатного розпису, бюджету для своєї діяльності та визначеної організаційної стурктури, і це все не дає можливості говорити про ефективну діяльність", - зауважив Куркчі.

За словами Куркчі, для реінтеграції окупованих територій потрібна стратегія, до розробки якої мають долучитися представники влади та громадськості. На його думку, першочерговими її кроками має стати аналіз поточної ситуації, створення правової моделі Криму та розробка переліку тактичних завдань і шляхів їх реалізації.

"Одним з важливих кроків має бути системний моніторинг ситуації на окупованих територіях, що дозволить виявляти проблемні питання та оперативно реагувати на них", - вважає Куркчі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-