Маккейн стурбований

Маккейн стурбований "вибірковістю" санкцій США проти Росії

Укрінформ
Американський сенатор-республіканець від штату Аризона Джон Маккейн вважає, що адміністрація Обами вибірково застосовує санкції проти Росії, запроваджені за її вторгнення в Крим.

Про це повідомляє "Голос Америки" із посиланням на The Washington Free Beacon.

"У листі на адресу міністра фінансів США Джека Лью сенатор Маккейн пише про особливе ставлення адміністрації Обами до російського виробника ракет, який в результаті нещодавньої реструктуризації об’єднання потрапив під контроль Федерального космічного агентства "Роскосмос", - зазначається в публікації.

Йдеться про НВО "Енергомаш", у якого США закуповують ракетні двигуни РД-180.

"Я пишу, щоб висловити свою стурбованість виглядом вибіркового застосування санкцій, введених у відповідь на вторгнення у Крим Російською Федерацією. Я особливо стурбований тим, що сьогодні адміністрація допускає придбання ракетних двигунів, результатом якого є виплати грошей російській державній корпорації, підконтрольної посадовим особам і директорам, проти яких були введені індивідуальні санкції у зв’язку з вторгненням", - йдеться у листі сенатора Маккейна міністру фінансів Лью.

Нагадаємо, у березні 2014 року президент Обама підписав два укази про запровадження санкцій проти окремих осіб та підприємств, які уряд США вважає причетними до конфлікту в Україні.

Серед згаданих сенатором осіб з списку санкцій - голова Rostec Corporation Сергій Чемезов і заступник прем’єр-міністра Росії Дмитро Рогозін.

Відзначивши, що на інші компанії, діяльність яких контролює Rostec, дія санкцій поширюється, Маккейн пише, що по відношенню до космічної галузі американська влада практикує "особливе ставлення", яке він вважає проявом лицемірства.

Маккейн закликав Міністерство фінансів встановити, чи гроші американських платників податків, які Вашингтон відправляв Росії на покриття витрат, пов’язаних із космічними запусками, йшли в кишені осіб, котрі підлягають санкціям за вторгнення у Крим.

Результати дослідження Мінфіну Джон Маккейн просив відправити Сенатському Комітету з питань збройних сил, який він очолює.

Питання використання російських ракетних двигунів давно піднімається сенатором Джоном Маккейном. У 2014 році з його ініціативи Конгрес США розпорядився відмовитися від російських двигунів і прискорити розробку американських аналогів. Однак згодом заборона була знята.

Тепер Сенат розглядатиме нову версію законопроекту про введення обмеження на використання США російських ракетних двигунів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-