Україна в ООН офіційно звинуватила Росію в підтримці тероризму

Україна в ООН офіційно звинуватила Росію в підтримці тероризму

Укрінформ
Російська Федерація впродовж понад двох років проводить підривні дії проти України, підтримуючи тероризм на Донбасі, та нав'язує "русскій мир" країнам на пострадянському просторі, у тому числі із застосуванням терористичних актів.

З такою заявою виступив під час засідання в Раді Безпеки ООН у середу постійний представник України при Організації посол Володимир Єльченко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Упродовж більш ніж двох років Україна є жертвою агресії свого сусіда – Російської Федерації. Росія тимчасового окупувала та спробувала незаконно анексувати частину території України – Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Вона продовжує ворожі та підривні дії, підтримуючи тероризм на Донбасі", - заявив український дипломат.

Він наголосив, що Москва використовує цілий ряд технологій гібридної війни, включаючи фінансування тероризму, щоб просунути ідеологію так званого "русского міра". "Ця неоімперіалістична ідеологія допускає та сприяє порушенням міжнародного права, прав людини, вчиненню тяжких злочинів, у тому числі терактів", - зазначив представник України.

При цьому він звернув увагу, що жорстока та хибна пропаганда, яка поширюється державними ЗМІ в Росії, є одним із основних елементів гібридної агресії РФ. "Ми вважаємо, що найбільш небезпечна ситуація виникає, коли такі маніпуляції виникають на рівні державної політики. За міжнародним правом, держави зобов'язані утримуватися від такої участі та запобігати актам тероризму", - нагадав Єльченко.

У цьому зв'язку він закликав міжнародну спільноту не зосереджуватися лише на ліквідації соціальних, економічних, культурних, релігійних та інших основ для поширення насильницького екстремізму й тероризму. "Існує необхідність боротьби з такими явищами, як державна пропаганда нетерпимості й ненависті, а також інформаційні війни, які часто слугують засобами для гібридної війни", - заявив постійний представник України при ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-