Німеччина відповіла на закиди щодо участі України у навчаннях НАТО

Німеччина відповіла на закиди щодо участі України у навчаннях НАТО

1556
Ukrinform
Питання про те, хто має взяти участь у військових навчаннях НАТО Anakonda-2016, самостійно вирішує Польща.

Про це варшавському кореспондентові Укрінформу повідомили у посольстві Німеччини у Польщі.

“Anakonda є польськими навчаннями і це поляки вирішують, хто в них бере участь”, - йдеться у відповіді прес-секретаря посольства ФРН у Варшаві Лукаса Васілевського на інформаційний запит агентства.

Нагадаємо, в середу під час засідання комісії з питань оборони Сейму Польщі, де розглядалися питання підготовки до навчань Анаконда-2016, командувач Оперативного командування видів збройних сил РП генерал Марек Томашицький наголосив, що Німеччина не хоче участі України в цих навчаннях. Утім, генерал підкреслив, що як нинішній так і попередній міністри національної оборони РП Антоній Мацеревич і Томаш Сємоняк жорстко дотримуються курсу, що участь України в цих навчаннях для Польщі є ключовою справою.

Цього року в навчаннях за програмою НАТО "Партнерство заради миру" Anakonda-2016, які відбудеться з 7 по 17 червня, візьме участь 31 тис. військовослужбовців з 19 країн НАТО (у тому числі 12 тис. поляків і майже 14 тис. американців), а також шести країн-учасників програми, зокрема й України. При цьому завдання виконуватимуться у повітрі, на суходолі та морі на семи полігонах країни, а повітряні сили, сили спецпризначень, а також розвідувальні підрозділи тренуватимуться також і за межами полігонів.

Навчання враховуватиме також і гібридний сценарій розвитку подій. Зокрема, до уваги братимуться елементи, які спостерігаються в останніх конфліктах, у тому числі, і в Україні: інформаційний вплив, загрози у кіберпросторі, різноманітні перешкоди, вплив на цивільне населення тощо.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-