Карпюку та Клиху нав'язали інших адвокатів

Карпюку та Клиху нав'язали інших адвокатів

Укрінформ
Суддя призначив дебати сторін у справі громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха на 4 травня і замінив адвокатів, не запитуючи згоди підсудних.

Про це написав у Фейсбуці журналіст Антон Наумлюк.

"Дебати на процесі у справі Карпюка і Клиха в Грозному призначено на 4 травня. Суддя Вахід Ісмаїлов сьогодні вкотре відхилив клопотання захисту про припинення кримінального переслідування українців за статтею 209 КК РФ ("Бандитизм") за закінченням терміну давності", - пише Наумлюк.

Він уточнив, що таке клопотання адвокати подавали і раніше, але суддя відмовляв: "Сьогодні клопотання доповнили посиланнями на Постанову Пленуму Верховного суду РФ, але результат був тим самим".

Відбулася і заміна адвокатів. "Суддя, порахувавши всі зауваження, які він нам зробив, і з посиланням на те, що ми нібито зриваємо процеси і порушуємо порядок в судовому засіданні своїм рішенням призначив двох адвокатів за призначенням Карпюку і Клиху. Ми заперечували, але нас не почули", - розповіла адвокат Марина Дубровіна. При цьому самих підсудних навіть не запитали, хочуть вони бачити у справі нових адвокатів чи ні.

Як повідомляв Укрінформ, російське обвинувачення інкримінує Карпюку і Клиху вбивство 30 військовослужбовців і замах на життя ще 15 солдатів, які вони нібито вчинили у складі загону "Вікінг" з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995 в Грозному. Під час слідства до двох українців довго не допускали адвокатів, консула, піддавали тортурам. "Меморіал" визнав обох політв'язнями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-