Порошенко про деофшоризацію: Треба залучити іноземних аудиторів

Порошенко про деофшоризацію: Треба залучити іноземних аудиторів

901
Ukrinform
Розробка законодавчих пропозицій у проведенні деофшоризації в Україні наразі є одним із першочергових завдань держави.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час робочої наради з представниками уряду, парламенту та фіскальних органів, повідомляє прес-служба Глави держави.

"Президент наголосив на своїй рішучій налаштованості щодо внесення законодавчих змін в сфері регулювання бізнесу, пов'язаного з офшорними компаніями та створенні умов та мотивацій для легалізації бізнесу і справедливої плати податків", - йдеться у повідомленні.

Порошенко підкреслив, що першим кроком має стати приєднання України до міжнародної конвенції із забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів і Державна фіскальна служба мають зробити необхідні кроки для забезпечення підписання і ратифікації відповідної угоди, яка забезпечить доступ українським органам влади до рахунків українських резидентів в закордонних банках. "На сьогоднішній день понад 30 країн приєднались до цієї ініціативи. На моє глибоке переконання, ця інформація має бути відкрита, прозора та облікована у відповідних органах влади", - наголосив він.

Наступним кроком, за словами Порошенка, має бути забезпечено надходження податків в Україну від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо чи опосередковано належать українському резидентові. "Якщо український резидент не сплачує податки в Україні, це має розглядатись українським законодавством як ухилення від сплати податків і має тягнути за собою відповідну відповідальність", - додав він.

Президент також наголосив на необхідності надання Комісії з питань цінних паперів та фондового ринку можливості отримувати необхідний обсяг інформації для запобігання використанню механізму для уникнення оподаткування.

При цьому Глава держави вкотре нагадав про важливість проведення судової реформи. Це стосується, зокрема, ухвалення ініційованих Президентом конституційних змін, які забезпечать оновлення і перезавантаження суддівського корпусу та запровадження нових стандартів судочинства, у тому числі для суттєвого покращення інвестиційного клімату в державі. "Ті, хто ще розмірковує, голосувати чи ні, мають зрозуміти, що наразі вибір не між існуючим проектом і ще ненаписаним кращим, а між тим, що почати реально змінювати систему і між її консервацією внаслідок відсутності реформи як такої", - підкреслив він.

Порошенко запропонував присутнім також залучити до роботи в групі іноземних аудиторів, щоб напрацювати механізми, які не призведуть до збільшення податкового тиску і допоможуть покращити мотивацію та прозорість. Президент повідомив, що він незабаром планує винести це питання на обговорення Національної ради реформ, щоб сформувати завдання і скоординувати дії парламенту, уряду та Президента.

До складу робочої групи з розробки законодавчих пропозицій щодо деофшоризації увійшли керівники та уповноважені представники Кабінету міністрів, Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Державної фіскальної служби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-