Українська делегація пропонує ПАРЄ запровадити "список Савченко"

Українська делегація пропонує ПАРЄ запровадити "список Савченко"

1765
Ukrinform
Українська делегація запропонує ПАРЄ затвердити резолюцію, яка би вимагала посилення тиску та продовження санкцій проти Росії у зв’язку з незаконним утриманням Надії Савченко та інших полонених через розв’язання та продовження нею війни на сході України.

Про це, виступаючи у сесійній залі ПАРЄ у Страсбурзі, оголосив голова української делегації Володимир Ар’єв, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

"Ми повинні щось зробити, щоб Путін звільнив Надію Савченко та інших незаконно ув’язнених українців. Для цього наша делегація пропонує ПАРЄ затвердити резолюцію, у якій пропонується запровадити "список Савченко" - усіх причетних до її незаконного засудження. Потрібно нарощувати тиск і продовжити санкції проти Росії у зв’язку з її агресією проти України", - сказав Ар’єв.

Голова офіційної делегації України в ПАРЄ нагадав присутнім, що Росія продовжує "політику ХХ століття", підтримує конфлікт на сході України, не дотримується взятих на себе у Мінську зобов’язань. Крім того, за його словами, ситуація з правами людини в окупованому Криму серйозно погіршилася. "Права українців та кримських татар на цій окупованій території не дотримуються. Меджліс, який відкрито виступив проти окупації Криму, заборонений", - сказав глава української делегації.

Він також повідомив, що вперше у сесійній залі пройшла акція на підтримку Надії Савченко з вимогою негайного звільнення. "Щойно весь зал ПАРЄ встав на підтримку вимоги негайного звільнення Надії Савченко. Делегати тримали в руках плакати #FreeSavchenko. Президент Асамблеї Педро Аграмонт заявив що вимагає звільнити Савченко", - написав Ар’єв у Фейсбуці.

Доповідач ПАРЄ Іоанета Кавадія (група Європейських об'єднаних лівих, Греція), у свою чергу, зазначила, що у середу 20 квітня на засідання двох комітетів асамблеї планується заслухати та обговорити звіт про ситуацію на сході України, який підготували доповідачі ПАРЄ Марілуїза Бек (група ALDE, Німеччина) і Христина Зеленкова (група ALDE, Чехія), що відвідували з 4 по 7 квітня Донбас та Україну.

Крім того, Іоанета Кавадія порадила усім членам ПАРЄ ознайомитися з доповіддю швейцарського дипломата Жерара Штудмана, який відвідав на початку року окупований Росією український Крим. Доповідь минулого тижня була представлена у Страсбурзі на засіданні Комітету міністрів Ради Європи. Упорядники доповіді підкреслюють, що Крим повинен бути знову відкритий для регулярного моніторингу Ради Європи з метою захисту прав 2,5 млн людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-