Долю асоціації не повинні вирішувати 20% голландців - євродепутати

Долю асоціації не повинні вирішувати 20% голландців - євродепутати

1623
Ukrinform
Доля Угоди про асоціацію Україна-ЄС не повинна вирішуватися 20% громадян однієї з країн ЄС на консультативному референдумі.

Про це йдеться в заяві голови Комітету закордонних справ Європарламенту Ельмара Брока, співголови Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Андрея Пленковича та доповідача з українського питання в ЄП Яцека Саріуша-Вольського, яку цитує "Європейська правда".

"Угода про асоціацію вже ратифікована 27 державами ЄС, Європейським парламентом і Верховною Радою і затверджена двома палатами парламенту та урядом Нідерландів. Ми вважаємо, що ЄС в цілому зі всіма 28 державами-членами, повинен вирішувати (долю Угоди - ред.), а не 20% виборців однієї з держав-членів, які представляють 0,6% всього населення ЄС, на референдумі, який має консультативний характер", - наголосили євродепутати.

Вони закликали уряд Нідерландів донести свою позицію якомога швидше, щоб Єврокомісія могла винести пропозиції.

"Європейський парламент і всі його органи готові обговорити шляхи просування вперед і сприяти пошуку рішень", - зазначається в заяві.

Водночас депутати Європарламенту також відзначили, що негативний результат референдуму свідчить про необхідність "більше працювати зі своїми громадянами, пояснювати переваги і характер угод, які укладає ЄС".

Як повідомлялося, за попередніми результатами 61,1% тих, хто взяли участь у референдумі у Нідерландах 6 квітня, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна не може продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за умови, коли значна більшість нідерландців проголосувала проти документа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>