РФ так і не відповіла Лутковській щодо Афанасьєва та Солошенка

РФ так і не відповіла Лутковській щодо Афанасьєва та Солошенка

997
Ukrinform
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська все ще чекає на відповідь російських колег про засуджених у РФ громадян України Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Про це вона повідомила в інтерв’ю Громадському.

Лутковська розповіла, що звернулась до місцевого омбудсмена, де відбуває покарання Афанасьєв, оскільки це мало пришвидшити відповідь.

«На жаль, поки відповіді від регіонального омбудсмена я не отримала. В даному випадку зверталась не до Елли Памфілової, а до регіонального, бо він просто знаходиться ближче», - зазначила Лутковська.

Окрім того, вона також не отримала відповіді щодо можливого відбування покарання на території України хворого на рак 73-річного Солошенка.

«Теж поки відповіді немає, теж звертались і просили пришвидшити питання розгляду можливості його відбування покарання на території України. Поки немає жодної інформації. Якби було сказано ні, була б зрозуміла ситуація, можна було б думати нам наступним кроком. А у випадку, коли не отримуєш відповіді взагалі, тут зовсім інша ситуація», - зазначила Уповноважений з прав людини.

Вона підкреслила, що отримала відповідь лише стосовно стану здоров’я Олега Сенцова.

«Розмістила одразу цю відповідь на сайті уповноваженого з прав людини, бо ця інформація є цікавою, навіть враховуючи певні особливості конфіденційності цієї інформації, але в даному випадку суспільство має право знати про стан здоров’я Олега Сенцова і про те, яку медичну допомогу він отримав», - розповіла Лутковська.

Раніше повідомлялося, що Росія розгляне питання про передачу Україні Сенцова, Кольченка, Афанасьєва та Солошенка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>