Панамське викриття зачепило сина Азарова та Юру Єнакієвського

Панамське викриття зачепило сина Азарова та Юру Єнакієвського

1270
Ukrinform
Люди, які мали стосунок до українського уряду часів Януковича, використовували офшорні компанії.

Про це свідчать документи, опубліковані міжнародним об'єднанням журналістів-розслідувачів, повідомляє espreso.tv.

"Зокрема, в документах панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, які потрапили до рук журналістів, є дані про Олексія Азарова – сина колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова. Азаров-молодший, стверджує видання, у 2012 році заснував 26 офшорних компаній на Британських Віргінських Островах (БВО). Азаров-старший на той час керував урядом", - йдеться у публікації з посиланням на The Guardian.

Серед тих фірм була компанія-хаб Lazonby Group Holdings Ltd, якою керувала компанія Bridgewaters, що спеціалізується на управлінні фінансами та зареєстрована на Острові Мен. Це коронне володіння Великої Британії, тобто острів не входить до складу Великої Британії та має самостійне управління, що дозволяє йому уникати дії багатьох законів, чинних на території ЄС.

Видання нагадує, що Олексій Азаров мешкає у Відні, а в січні 2015 року з нього зняли санкції Євросоюзу. Відтак були розморожені його рахунки банках Швейцарії та Кіпру.

"Критики стверджують, що Порошенко не бажає проводити розслідування щодо колишніх членів уряду Януковича, і лише кілька з них були притягнені до відповідальності", - пише The Guardian.

В "панамському архіві" є також документи, які підтверджують створення офшорних компаній Юрієм Іванющенко – близький соратник Януковича та екс-депутат "Партії регіонів". Він потрапив у санкційний список ЄС та Швейцарії.

З документів випливає, що дружина Іванющенка Ірина є власником офшорної компанії Ireton Commercial Ltd, зареєстрованій на БВО. А його син Арсен володіє компанією Skyrose Group – власника більшої частини акцій одеського ринку "7 кілометр".

Місцеперебування Іванющенка невідоме. В електронних листах департаменту нагляду Mossack Fonseca є дані про негативні відгуки щодо екс-депутата. Зокрема, там є скарги, що Іванющенко був кримінальним босом у 1990-х роках та мав зв'язки з українськими кримінальними угрупуваннями, а також мав стосунок до формування та фінансування "груп молодих людей", які в 2014 році викрадали, били та вбивали лідерів протестів на Євромайдані.

Газета зазначає, що Bridgewaters, Олексій Азаров та Юрій Іванющенко не відповіли на прохання про коментар.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>