НАЗК вже може ставати до роботи

НАЗК вже може ставати до роботи

875
Ukrinform
Комісія з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) змогла обрати ще двох членів цього органу.

Відповідне голосування відбулося у середу, повідомляє "Європейська правда"

"Найбільшу кількість голосів вдалося здобути кандидату від РПР Руслану Рябошапці (7) та Руслану Радецькому (7), чию кандидатуру від початку лобіювало Міністерство юстиції України", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, склад НАЗК налічує чотирьох членів, агентство може розпочати свою роботу.

Як повідомлялося, в ніч на вівторок голосування в комісії було вперше заблоковане через розбіжності її членів щодо можливості призначення кандидата від Реанімаційного пакета реформ Руслана Рябошапки. У вівторок інший ключовий претендент Микола Хавронюк звинуватив членів комісії у проведенні виборів за особистими симпатіями, а не за професійними критеріями, і заявив, що не працюватиме в агентстві, якщо не підтримають Рябошапку. У підсумку робота комісії і створення агентства опинилися в тупику.

У середу ще один кандидат у члени НАЗК Тарас Гаталяк зняв свою кандидатуру та закликав публічно підтримати Рябошапку.

Як відомо, в грудні Кабмін призначив перших трьох членів НАЗК– Віктора Чумака, Наталію Корчак і Олександра Скопича. Однак пізніше Чумак зі скандалом залишив агентство.

Зазначимо, що створення НАЗК лишається єдиною вимогою для візової лібералізації з ЄС.

Президент Порошенко планував повідомити ЄС про дообрання мінімальної необхідної кількості членів НАЗК під час свого візиту до Брюсселя, що відбудеться 17 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-