Санкції подіяли: австрійські компанії Клюєвих стали банкрутами

Санкції подіяли: австрійські компанії Клюєвих стали банкрутами

2315
Ukrinform
Компанія Slav Handel братів Клюєвих та дві афілійовані з нею структури подали у Відні заяву про банкрутство.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на австрійське товариство захисту прав кредиторів KSV1870.

"Компанія SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung AG подала у вівторок, 8 березня, до Арбітражного суду Відня заяву на відкриття процедури банкрутства", - йдеться у повідомленні.

За даними товариства захисту прав кредиторів, банкрутство оголосили також дві дочірні компанії групи SLAV. Ці структури належать братам Сергію і Андрію Клюєвим, які є фігурантами санкційного списку Євросоюзу як представники близького оточення екс-президента Віктора Януковича.

Як зазначив у розмові з DW представник KSV1870 Юрген Ебауер, однією з причин банкрутства стали саме санкції ЄС. "Брати Клюєви не могли отримати кредити на погашення боргів, а також поповнити обігові кошти компанії з власних ресурсів, оскільки їхні рахунки заморожені", - зазначив він.

За інформацією KSV1870, борги компаній групи SLAV становлять близько 112 мільйонів євро. Більше 90 відсотків цієї суми припадають на китайський державний концерн CNBM International, що займається переважно виробництвом будматеріалів. Згідно зі звітністю SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung AG, яка перебуває у розпорядженні DW, понад сто мільйонів євро заборгованості компанії припадає на розрахунок за товарні поставки. Йдеться про постачання обладнання для сонячних електростанцій.

Компанія Activ Solar, яка раніше належала братам Клюєвим, а сьогодні оформлена на Каве Ертефая, зятя екс-голови Адміністрації президента Андрія Клюєва, володіла низкою сонячних електростанцій на півдні України.

Торік CNBM International, як повідомляють українські ЗМІ, вже перебрала контроль над десятьма сонячними електростанціями Клюєвих в розрахунок за борги Activ Solar. У лютому ця компанія офіційно заявила про банкрутство. Її борги оцінюються в півмільярда євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>