Парубій підтвердив: «Кримську» стенограму не різали

Парубій підтвердив: «Кримську» стенограму не різали

1799
Ukrinform
Стенограма засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, оприлюднена в ЗМІ, є повною. У ній немає виступів тодішнього заступника генпрокурора Миколи Голомші та екс-начальника Генштабу Володимира Замани, оскільки вони не були членами РНБО і не входили до списку офіційно запрошених на це засідання осіб

Про це колишній секретар РНБО Андрій Парубій заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на питання про те, чи в повному обсязі оприлюднена стенограма вищезгаданого засідання РНБО, Парубій відповів: "Так, звичайно. Тим більше, я не просто був присутній на цьому засіданні, а перебував там в якості секретаря Ради національної безпеки і оборони. І хочу сказати , що у стенограму нашого засідання могли увійти висловлювання і думки тільки членів РНБО або офіційно запрошених на це засідання. Всі думки, які там в той час звучали, якщо мені не зраджує пам'ять, вони повністю відображені в стенограмі і передають картину того бурхливого дня", — зазначив Парубій.

"Наскільки я розумію, ні пан Замана, ні пан Голомша не входили ні в перелік членів РНБО, ні в перелік запрошених на засідання РНБО. І я не пам'ятаю, щоб вищевказані особи до цього засідання мали якесь відношення", — додав екс-секретар РНБО.

Водночас, Парубій припустив, що хтось із них (Замана або Голомша) "міг зайти або заглянути на засідання", оскільки в той день воно проводилося в приміщенні Верховної Ради України. "Але їх не було ні серед учасників, ні серед членів РНБО", — підкреслив Парубій.

Нагадаємо, 22 лютого, під час засідання Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони України була оприлюднена стенограма засідання РНБО від 28 лютого 2014 року — під час окупації Криму Росією. На голосування в той день було винесено питання про введення воєнного стану на півострові. Згідно з оприлюдненою інформацією, за введення воєнного стану в Криму проголосував тоді лише Олександр Турчинов.

Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко назвав опубліковану стенограму "неправдивою", заявивши, що з неї прибрали виступу як мінімум двох людей — тодішнього заступника генпрокурора Миколи Голомші та екс-начальника Генштабу Володимира Замани. Голомша, в свою чергу, зауважив, що нібито теж голосував за введення воєнного стану в Криму, але його думку чомусь не врахували.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-