ЄС чекає від України виконання ще двох

ЄС чекає від України виконання ще двох "візових" зобов’язань – джерело

Ексклюзив
Укрінформ
У Євросоюзі чекають від Києва повного виконання ще двох зобов’язань із п’яти у так званому безвізовому пакеті. Кажуть, що Президент Порошенко це обіцяв.

Про це власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі сказав європейський дипломат, коментуючи ухвалення минулого тижня Верховною Радою України пакету «безвізового» законодавства.

«Так, дійсно, залишаються два важливі питання: щодо Національного агентства з питань запобігання корупції та закону про електронне декларування», - заявив співрозмовник агентства.

Водночас він висловив переконання, що Єврокомісія незабаром виступить із законодавчою ініціативою до Ради ЄС і Європарламенту щодо скасування віз для громадян України і Грузії.

«Але остаточну оцінку даватимуть країни-члени ЄС. Деякі з них заявляють, що Україна має виконати всі зобов’язання, і одних обіцянок недостатньо», - сказав дипломат ЄС.

Він наголосив, що найкращою гарантією надання безвізового режиму Україні є виконання усіх п’яти зобов’язань.

«Під усіма цими зобов’язаннями підписався Президент України Порошенко», - зауважив співрозмовник агентства.

Як заявила раніше у коментарі Укрінформу речник Єврокомісії Майя Косьянчич, після позитивної оцінки у доповіді про прогрес щодо завершення виконання Україною плану дій візової лібералізації та загалом беручи до уваги відносини ЄС-Україна, Єврокомісія, як було оголошено, представить на початку 2016 року Раді ЄС і Європарламенту законодавчу ініціативу щодо скасування візових вимог для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада України 18 лютого ухвалила три закони, необхідні для встановлення безвізового режиму з Євросоюзом. Зокрема, було прийнято зміни до закону про прокуратуру, зміни до законодавства щодо діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо процедури арешту майна та спеціальної конфіскації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-