Адвокат опублікував лист Надії Савченко до Юлії Тимошенко

Адвокат опублікував лист Надії Савченко до Юлії Тимошенко

Документ
3280
Ukrinform
Ілля Новіков опублікував лист народного депутата України Надії Савченко, в якому та виступає на підтримку свого закону про залік днів до терміну ув'язнення, прийнятого Верховною Радою.

Лист та заяву адвокат розмістив у Фейсбуці.

«"Закон Надії Савченко" про залік засудженим одного дня в СІЗО за два дні в колонії був прийнятий Верховною Радою без єдиного голосу проти. Те, що умови утримання в СІЗО набагато гірше і шкідливіше, ніж у зонах, розуміють всі. Але зараз, коли за цим законом вийшли або от-от вийдуть на свободу раніше очікуваного явні негідники, пішов зворотній рух. Вже внесено законопроект про обмеження цієї пільги заднім числом тільки для злочинів невеликої і середньої тяжкості. Вже деякі люди кажуть, мимохідь, що цей закон спонсорувала мафія, а Савченко повелася, не вникнувши або навіть отримала за це якісь гроші», - пише Новіков.

Він також уточнив, що Савченко радилася з ним як з юристом, перш ніж внести законопроект. Він підтримав її, тому вважає, що на ньому є частина відповідальності за це рішення. Однак, Ілля Новіков, як і раніше, вважає його правильним.

У своєму листі Надія Савченко безпосередньо звертається до лідера Батьківщини Юлії Тимошенко і заявляє: «Цей закон – початковий рубіж для зміни всієї судової системи і не потрібно його саботувати, щоб заробляти собі плюсики перед виборцями. Тому треба просто не лінуватися працювати багато і швидко, щоб далі рухатися вперед і щоб цей закон дав свій позитивний результат у новій, цілісній і збалансованій судовій системі. Я проти внесення будь-яких змін у цей закон і захищаю його в тій редакції, в якій він був прийнятий, навіть перебуваючи у в'язниці всіх народів - Росії».

Нагадаємо, останнім часом з числа звільнених за законом Савченко в інформполі акцент робився лише на людях очевидно з негативною репутацією. Наприклад, був звільнений суддя-"колядник" Ігор Зварич. Також повідомлялося, що, спираючись на цей закон, планує подати на УДО колишній депутат Віктор Лозінський, засуджений за «полювання на людину».

Голова Державної Пенітенціарної служби Володимир Палагнюк заявляв, що за «законом Савченко найближчим часом на волю достроково вийдуть майже 6 тисяч осіб, з яких тисяча – вбивці». При цьому він зазначив, що "закон Савченко" приймався з однією метою - звільнити невинних і компенсувати їм тяжкі умови перебування в ізоляції. «Але я не бачу, щоб звільнялися невинні. Брали нібито для того, щоб зменшити кількість заарештованих у СІЗО. Але виходять лише ті, які засуджені», - заявив Палагнюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-