Міністр фінансів Франції - за виведення з обігу купюри у 500 євро

Міністр фінансів Франції - за виведення з обігу купюри у 500 євро

1590
Ukrinform
Міністр фінансів Франції Мішель Сапен підтримує ідею виведення з обігу купюри номіналом 500 євро.

Про це він заявив у Брюсселі на зустрічі міністрів фінансів країн ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

«Я говорю з точки зору французів, тому що я знаю, що у Франції, банківська купюра номіналом 500 євро використовується для приховування непрозорих фінансових операцій, а не для того, щоб дозволити вам або мені купити щось поїсти», - сказав Сапен.

За його словами, це рішення лежить у компетенції Європейського центрального банку. За даними ЄЦБ, тільки 3% використовуються від загальної кількості банкнот євро в обігу, але 28% з цієї кількості використовуються для прихованих операцій. Саме ці купюри відіграють основну роль для відмивання брудних коштів, для корупції або фінансуванні незаконної діяльності і найчастіше піддаються критиці з боку ЄС.

Раніше голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум заявляв, що Європейський центральний банк повинен внести пропозиції про те, як знизити ризики, пов'язані з використанням банкноти номіналом 500 євро. На його думку, великі банкноти можуть бути використані для фінансування тероризму.

Згідно з даними ЄЦБ, майже 30% з 1 трлн євро готівки, які були в обігу в 2015 році в єврозоні, становили банкноти номіналом в 500 євро.

Фото: vistanews.ru

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>