У МЗС розказали, чого очікують, від візиту представника генсека РЄ в Крим

У МЗС розказали, чого очікують, від візиту представника генсека РЄ в Крим

823
Ukrinform
В Україні глибоко стурбовані порушенням Російською Федерацією прав і основоположних свобод людини на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України. 

«Переконані, що злочинні дії окупаційної влади Російської Федерації мають стати предметом особливої уваги міжнародної спільноти з метою забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних і моніторингових механізмів Ради Європи та інших міжнародних організацій на окуповану територію Кримського півострова», - підкреслює українське зовнішньополітичне відомство. 

МЗС відзначає, що звіти і доповіді міжнародних організацій та правозахисних інституцій одностайно фіксують масове переслідування з боку окупаційних структур РФ етнічних українців та корінного кримськотатарського населення АР Крим за політичними і національними мотивами, вчинення актів насильства, залякування, обмеження їх права на свободу думки, совісті і релігії та права на свободу мирних зібрань та асоціацій.

Міністерство підкреслило, що в оприлюдненому 27 січня 2016 року звіті «Свобода у світі - 2016» впливова міжнародна неурядова організація «Freedom House» характеризує стан політичних прав і громадянських свобод в окупованому Криму як «невільний».

«Очікуємо, що візит Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи Жерара Штудмана до окупованого Криму стане першим кроком, який спонукатиме Російську Федерацію до безумовного дотримання її міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав людини», - йдеться у заяві. 

«Україна закликає міжнародне співтовариство об'єднати зусилля та вимагати від Російської Федерації припинення незаконних дій на суверенній території України, відмовитися від практики розпалювання міжетнічної ворожнечі, ксенофобських та расистських настроїв, політично вмотивованих переслідувань дисидентів та громадських активістів», - наголошує МЗС. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-