ЄС чекає пояснень Києва щодо електронних декларацій

ЄС чекає пояснень Києва щодо електронних декларацій

Укрінформ
Представництво Європейського Союзу в Україні поінформоване про те, що Верховна Рада відклала на 2017 рік запровадження електронних декларацій про доходи та витрати держслужбовців, що був необхідний для отримання безвізового режиму з ЄС.

Про це заявив керівник відділу преси та інформації диппредставництва Юргіс Вільчінскас, передає "Європейська правда".

"Представництво ЄС дізналося з відкритих джерел, що закон про державний бюджет 2016 року вносить зміни до закону "Про запобігання корупції" та встановлює, що НАЗК (Національне агентство із запобігання корупції. - Ред.) має ухвалити рішення про початок функціонування системи подання та публікації електронних декларацій посадовців державної влади та місцевого самоуправління не раніше ніж 1 січня 2017 року", - заявив Вільчінскас.

За його словами, наразі представництво ЄС чекає на коментарі офіційного Києва з цього приводу.

"Ми вивчаємо цю ситуацію і будемо контактувати з українською владою з даного питання", - зазначив він, додавши, що найближчим часом очікується офіційна реакція ЄС по суті ухвалених змін та щодо зобов'язань України.

Як відомо, наприкінці грудня Київ взяв на себе зобов’язання запустити роботу НАЗК та впровадити електронні декларації держслужбовців в I кварталі 2016 року. Грунтуючись на цьому зобов’язанні, ЄК 18 грудня схвалила позитивний звіт для України.

Але вже за тиждень Верховна Рада ухвалила бюджет, в якому відклала декларації щонайменше на 2017 рік. Про цю норму стало відомо лише в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-