В ЄС домовилися про створення єдиної прикордонної служби

В ЄС домовилися про створення єдиної прикордонної служби

1740
Ukrinform
Лідери Європейського Союзу домовилися щодо прискореного створення єдиної прикордонної служби для охорони зовнішніх кордонів ЄС по суші та морю.

Деталі створення прикордонної служби ЄС домовилися погодити до середини наступного року, повідомляє Reuters.

"За останні місяці Рада Європи розробила стратегію, спрямовану на припинення безпрецедентних міграційних потоків, з якими стикнулася Європа. Тим не менше, реалізація є недостатньою і має бути прискорена… Для гарантування цілісності Шенгену необхідно відновити контроль над зовнішніми кордонами", - йдеться у документі, ухваленому за результатами зустрічі лідерів ЄС.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер уточнив по датам узгодження позицій: "Ми домовилися затвердити всі тексти пропозицій, включаючи законодавчі, що пов'язані з цими питаннями та пропозиціями, до кінця червня, - до завершення нідерландського головування в ЄС".

Президент Євроради Дональд Туск поінформував, що прикордонне агентство Frontex вже розпочало розгортання сил швидкого реагування RABIT на зовнішніх кордонах Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що за ініціативою Єврокомісії планували створити єдиний орган з охорони сухопутних і морських кордонів. Постійний склад нової прикордонної охорони має становити тисячу осіб. Ще щонайменше півтори тисячі мають бути у резерві із готовністю до розгортання у 72 години


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-