Муженко сказав, через кого Сили спецоперацій опинилися під загрозою

07.12.2015 18:58 2097

Начальник Генштабу Віктор Муженко заявив, що створення Сил спецоперацій опинилося під загрозою через безвідповідальність керівників структур військового відомства.

Про це заявив генерал армії - начальник Генштабу ЗС інтерв'ю виданню Фокус.

"Рік тому ми визначили завдання для управління Сил спеціальних операцій, яке сьогодні очолює Кривонос. Потрібно було створити концепцію і разом з іншими структурами Генштабу напрацювати правову базу. Але, на жаль, результатів цієї роботи я не дочекався", - зазначив він.

Начальник Генштабу нагадав, що наприкінці травня минулого року під час поїздки в Брюссель українська делегація погодила з командуванням СЗГ НАТО в Європі концептуальні підходи щодо створення національних сил спецоперацій.

"Я поставив ряд завдань полковнику Кривоносу. На жаль, процес ішов досить мляво, тому я його попередив: якщо не буде розроблена нормативна база ССО до кінця жовтня, то з першого листопада я візьму це питання під особистий контроль і братиму участь у процесі. В листопаді мені довелося прийняти рішення про створення окремої робочої групи. В результаті непрофесійного і несумлінного виконання своїх зобов'язань опинилася під загрозою і підготовка сил ССО іноземними інструкторами", - сказав він.

Водночас Муженко підкреслив, що при створенні таких структур, як ССО, публічне обговорення неприйнятне - з огляду на їх специфіку.

"Сили спеціальних операцій – це частина ЗСУ, і вони мають бути осторонь від будь-яких політичних процесів. У них, як у всіх ЗСУ, одне завдання – захист держави. Я за цивільний контроль, але проти того, щоб під тиском громадських і політичних організацій приймати рішення на догоду їхнім інтересам", - заявив генерал.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-