Сергій Борзов: На Вінниччині працюватиме другий в Україні Центр ветеранського розвитку

Сергій Борзов: На Вінниччині працюватиме другий в Україні Центр ветеранського розвитку

Укрінформ

Другий в Україні Центр ветеранського розвитку 19 липня відкрили на базі Вінницького національного технічного університету.

Про це повідомляє Вінницька ОВА, передає Укрінформ.

У відкритті Центру взяли участь начальник ОВА Сергій Борзов, перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, народна депутатка України Ірина Борзова, а також представники міжнародних організацій, керівництво та викладачі університету.

Як зазначив начальник ОВА Сергій Борзов, Вінниччина має значний досвід у реалізації ветеранської політики. Зокрема, діє обласна Програма підтримки Захисників і Захисниць України, та членів їх родин.

«Відкриття Центру ветеранського розвитку посилить нашу роботу в напрямку професійної адаптації ветеранів війни та членів їх сімей за методом «рівний – рівному». Це важливо для ветеранського братерства. До проєкту буде залучено шість міст в області: Вінниця, Хмільник, Жмеринка, Могилів-Подільський, Козятин і Гайсин. Дякую Міністерству у справах ветеранів України, Вінницькому національному технічному університету та міжнародним організаціям за співпрацю», - повідомив очільник області.

До повномасштабного вторгнення в області налічувалося близько 19 тисяч  ветеранів.

Наразі на посаду помічника ветерана подано вже 43 заявки. Надалі обраних кандидатів очікує навчання, тож кожен зможе здобути необхідні навички для роботи із захисниками.

Перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун зазначив, що захисники, які повернуться з фронту, мають знати про існування особистого помічника, який допоможе у вирішенні всіх питань.

«Ми маємо зробити все, щоб після перемоги військові могли комфортно реінтегруватися у цивільне життя в громадах. І належна освіта – один із важливих інструментів для цього», - наголосив урядовець.

Зокрема, Олександр Порхун розповів що система переходу від військового життя до цивільного буде передбачати декілька етапів, від скринінгу (визначення необхідного лікування для повного оздоровлення військового) до здобуття освіти і працевлаштування.

Під час заходу народний депутат України Ірина Борзова зауважила, що після нашої перемоги близько 1,5 млн. захисників будуть потребувати підтримки та уваги. У тому числі і члени їх родин.

«Сьогодні захисники та захисниці потребують підвищеного соціального захисту від держави та суспільства. І помічник ветерана - це важливий крок для цього.наголосила Ірина Борзова.Ми повинні бути єдині як з органами місцевого самоврядування, так і з центральною та державною владою. Нам необхідно зробити все можливе, щоб військові та їхні сім’ї мали доступ до всіх необхідних послуг».

У свою чергу, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович подякували всім, хто долучився до реалізації зазначеного проєкту та висловили щирі сподівання в ефективності цієї програми, яка полегшить процес адаптації ветеранів до цивільного життя. 

Зауважимо, що відкриття Центру ветеранського розвитку на базі Вінницького національного технічного університету є невипадковим. Як розповів ректор навчального закладу Віктор Біліченко, з 2015 року колектив працює за програмою «Україна – Норвегія». За цей час вдалося підготували близько 500 випускників. Це ветерани та члени їхніх сімей.

Під час заходу представник Міжнародної організації з міграції Ніколас Вільфред додав, що МОМ готова до подальшої співпраці. Організація активно долучилася до відкриття Центру ветеранського розвитку, надавши необхідну техніку для його облаштування за вимогами доступності. Це також дозволить ветеранам легше пройти період адаптації.

Читайте також: Сергій Борзов: Вінницька область відновлюватиме селище Калинівське, що на Херсонщині

Центр ветеранського розвитку – це проєкт Мінветеранів на виконання плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Вінниччина – у четвірці пілотних регіонів, де втілюють проєкт з впровадження інституту помічника ветерана.

Фото: Вінницька ОВА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-