Сергій Борзов: Вінниччина попри велике навантаження на соціальну та інші галузі продовжує приймати людей з числа ВПО

Сергій Борзов: Вінниччина попри велике навантаження на соціальну та інші галузі продовжує приймати людей з числа ВПО

Укрінформ

На Вінниччині забезпечення вимушених переселенців житлом, виплатами і працевлаштуванням, а також створення нових місць для прихистку ВПО, - у пріоритеті роботи влади.

Про це на виїзному засіданні членів міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

Він поінформував парламентарів про ситуацію із забезпеченням вимушених переселенців, наявні проблеми ВПО, а також про можливості їх вирішення.

«Вінниччина в трійці лідерів за чисельністю прийнятих ВПО. І, попри велике навантаження на соціальну та інші галузі, ми продовжуємо приймати людей. Однак, вважаю, що пропорційний розподіл місць між регіонами – це теж дуже важливо, тож на цьому акцентую особливу увагу», - сказав Сергій Борзов.

Очільник області зауважив, що переважна більшість вимушених переселенців на Вінниччині проживає у приватному секторі – це понад 164 тисячі людей. І лише 2% ВПО мешкають в колективних центрах. Це чи не найкращий показник в Україні.

В області функціонує 94 місця компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб. Це заклади соціальної сфери, охорони здоров'я, освіти, спорту, які розташовані як у містах, так і в селах області.

Також до Вінниччини було евакуйовано та розміщено 1287 осіб з інвалідністю та людей похилого віку.

Найвразливішими з ВПО залишаються діти. Вінниччина прийняла 199 переміщених дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі вони взяті на обліки профільними службами, знаходяться на постійному контролі, проводиться систематичний моніторинг потреб дітей та сімей, в яких виховуються такі діти.

Під час виступу Начальник ОВА звернувся до народних депутатів з проханням ініціювати зміни до постанови КМУ в частині актуального переліку територій, на яких ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих територій. На даний час зазначена постанова регламентує порядок надання такого статусу лише дітям Донецької та Луганської областей.

Також Сергій Борзов наголосив, що на сьогодні непростим завданням залишається забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Вони мають змогу скористатися державними та обласними житловими програмами пільгового довготермінового кредитування, але відсутність фінансування по загальному фонду Державного бюджету значно обмежує використання програми.

Щодо державної програми єОселя, то наразі ще не завершено процедурні питання і не врегульована можливість подання заявки через портал Дія для ВПО. Тому очільник області звернувся до народних обранців з потребою сприяти прискоренню прийняття необхідних змін, а також доповнень до застосунку Дія та інших нормативних документів для вирішення цього питання.

Обласна військова адміністрація продовжує співпрацювати з понад двадцятьма міжнародними організаціями. Від початку повномасштабної війни працює обласний гуманітарний штаб, з якого передається допомога усім 63 громадам для забезпечення ВПО.

Читайте також: Сергій Борзов: «На Вінниччині жоден із захисників, які втратили здоров’я, не залишиться без допомоги»

«На Вінниччині чітко налагоджений механізм обліку гуманітарної допомоги. Ця програма досить проста і зручна у використанні. Вона дає можливість одразу побачити обсяг потреб у кожній громаді регіону. Міжнародні фонди також мають доступ до обліку допомоги, тож можуть швидко відреагувати на запит та побачити, куди і яку саме потрібно надати підтримку. Наш досвід вже використовується в Луганській, Сумській та Херсонській областях», - підкреслив очільник області.

Наприкінці зустрічі Сергій Борзов запевнив, що зі свого боку обласна військова адміністрація буде докладати максимум зусиль для того, щоб допомогти тим, хто постраждав від цієї війни.

Фото: Вінницька ОВА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-