Від Кенії до Антарктиди: до Дня Землі на всіх континентах пройшла акція проти російського екоциду в Україні

Від Кенії до Антарктиди: до Дня Землі на всіх континентах пройшла акція проти російського екоциду в Україні

Укрінформ
21 – 23 квітня з нагоди Міжнародного дня Землі в усьому світі відбулись акції під назвою EcoUnity For Ukraine у рамках кампанії #StopEcocideUkraine.

Люди на всіх шістьох континентах взялися за руки й утворили живий ланцюг, щоб привернути увагу світу до екологічних злочинів, які вчиняє росія під час загарбницької війни проти України.

До акції долучилися 45 міст у 22 країнах, таких як США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Фінляндія, Данія, Литва, Чехія, Словаччина, Польща, Румунія, Грузія, Австралія, Японія, Аргентина, Мексика, Кенія та інші. Заклик покарати російських екотерористів прозвучав сімнадцятьма мовами.

Серед учасників EcoUnity For Ukraine можна було помітити людей у вишиванках і вінках з плакатами та синьо-жовтими прапорами. Вони закликали зупинити російський екоцид в Україні та врятувати світ від ядерної загрози. Однією з найекзотичніших локацій акції виявився природний заповідник у Кенії, де до мітингарів «приєдналися» жирафи. 

«російські терористи не зупиняються ні перед чим. Від початку повномасштабного вторгнення вони спалили 495 000 гектарів українських лісів і завдали шкоди 20% природоохоронних територій, а від бойових дій постраждали 600 видів тварин і 750 видів рослин та грибів. На жаль, світ ще не до кінця розуміє, що екологічні злочини росії можуть мати негативні наслідки не тільки для України, а й для всього людства, для наших дітей та онуків. Живий ланцюг протяжністю понад 60 000 кілометрів об’єднав людей з усіх континентів заради захисту всього живого та заради майбутнього, в якому кожен з повагою ставитиметься до природи та житиме в гармонії з нею», — говорить Олександр Тодорчук, засновник гуманістичного руху UAnimals, співорганізатор EcoUnity For Ukraine.

Представники партнерської організації Communities Army of Ukraine (CAU) зауважили: «Попри те, що рух екоактивістів є досить активним у світі, а у багатьох країнах колективного Заходу екологія є наріжним питанням політичного процесу і соціально-економічного розвитку, міжнародна екоспільнота, на нашу думку, приділяє недостатньо уваги екологічним злочинам росії в Україні. Через російську агресію наша держава сьогодні втрачає природні багатства — ліси, степи, моря, а також тварин та рослини, які там живуть. Віроломна війна росії проти України призводить до зміни клімату та чинить величезну шкоду довкіллю. Наслідки цієї війни наша природа відчуватиме ще довгі десятиліття. Тож ми вважаємо, що всі цивілізовані країни мають негайно засудити екозлочини кремля та докласти зусиль, щоб припинити рашистський екоцид!»

До живого ланцюга також долучилися працівники української антарктичної станції «Академік Вернадський». «В Антарктиді ми спостерігаємо китів, популяції яких відновлюються після варварського китобійного промислу минулого століття. В той самий час китоподібні наших рідних морів — дельфіни й морські свині — значно потерпають від війни і теж потребуватимуть відновлення. Коли говорять про жертв війни, передусім мають на увазі людей. Але ми повинні на весь світ казати й про тих, хто сам про себе сказати не може. Ми б хотіли разом з іншими учасниками акції стати на захист природи України», — зазначає Оксана Савенко, морська біологиня, працівниця станції «Академік Вернадський».

Для акції EcoUnity For Ukraine, яку ініціювали гуманістичний рух UAnimals, громадська організація Communities Army of Ukraine та ком’юніті KLYCH, були залучені понад 30 спільнот по всьому світу. Демонстрації відбулися в рамках кампанії #StopEcocideUkraine, яку UAnimals розпочала в 2022 році.

UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, що існує з 2016 року і пропагує гуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. За сім років діяльності рух домігся ухвалення в Україні важливих зоозахисних законів, досягнув заборони експлуатації тварин у цирках близько 30 українських міст. У 2017 році команда UAnimals провела перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей і став наймасштабнішою зоозахисною подією у Східній Європі. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України. У лютому 2023 року команда UAnimals відзначила першою Всеукраїнською зоозахисною премією двадцятьох зооактивістів, які рятують життя тварин під час війни. 

Армія громад України (CAU) — громадська організація, яка об'єднує та допомагає українським спільнотам за кордоном виступати єдиним фронтом з метою зміцнення міжнародної підтримки України та  досягнення  якнайшвидшої перемоги України у війні з росією.

KLYCH спільнота для творців акцій та масштабних подій на підтримку України у світі.

Підтримати діяльність UAnimals:

Cайт руху: https://uanimals.org/how-to-help/

Patreon: https://www.patreon.com/uanimals

Долучитись до Армії громад України (CAU) можна за посиланням.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-