Сергій Борзов: Вінниччина прихистила понад 183 тисячі переселенців і 40 релокованих підприємств

Сергій Борзов: Вінниччина прихистила понад 183 тисячі переселенців і 40 релокованих підприємств

Укрінформ

З початку повномасштабного російського вторгнення Вінниччина прихистила понад 183 тис. переселенців і 40 релокованих підприємств.

Про це Укрінформу повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

«З 24 лютого через нашу область їхали тисячі українців. Тікали від війни. 183 тисячі переселенців залишились тут, на Вінниччині. Це не просто статистика – це людські долі… Це ті, кому нема куди повернутись, або ще не можна — не на часі. На початку війни вінничани спрацювали на «відмінно», розселяючи величезну кількість внутрішніх переселенців, проводячи їх реєстрацію. У Вінницькій області транзитом було загалом розміщено понад 500 тис осіб, і це тільки офіційно. Це була складна і важлива робота», - сказав Борзов

За його словами, також за програмою Урядуна Вінниччину релоковано більше 40 підприємств. Перевезли сюди свій бізнес харків’яни, кияни, херсонці і миколаївці. Релокувалися на територію області й навчальні заклади. Зокрема, Харківський національний університет внутрішніх справ був змушений переїхати і працюватиме у Вінниці.

Роботу в області з розміщенням переселенців було організовано таким чином, щоб розселяти людей у тих громадах, які знаходяться найближче до маршруту їх руху. Це допомогло розвантажити обласний центр та не концентрувати велику кількість внутрішньо переміщених осіб у місті Вінниця. Більш того, в територіальних громадах організували пункти зустрічі переміщених осіб, визначили координаторів, відповідальних за поселення у кожній громаді, які знаходяться на зв'язку 24/7.

Читайте також: Сергій Борзов: Попри воєнний стан, Вінниччина виконала річний бюджет на на 86,5%

Важливою подією стало приєднання до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та надання соціальних послуг ВПО. Ця платформа допомагає пришвидшити оформлення документів на проживання внутрішньо переміщеним особам, почути та вирішити проблемні ситуації переселенців. Вінниччина увійшла в четвірку областей України за кількістю мігрованих справ в цю систему.

Фото: Вінницька ОВА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-