Військова техніка на параді до Дня Незалежності

Військова техніка на параді до Дня Незалежності

Укрінформ

Головною подією 24 серпня — у День Незалежності - стане військовий парад. Хрещатиком пройдуть 250 одиниць техніки, у тому числі — українського виробництва, а також зразки техніки, які поставлено іноземними партнерами.

Зокрема, очікується, що вперше буде продемонстровано оперативно-тактичний ракетний комплекс "Сапсан" - мобільну систему, що може влучати у наземні цілі на відстані до кількасот кілометрів. ОТРК розроблений ОКБ "Південне" спільно з Павлоградським хімічним заводом в партнерстві з іншими українськими компаніями.

Серед іншого - український оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім» на базі твердопаливної балістичної ракети, розроблений конструкторським бюро «Південне». Комплекс розробляється з 2013 року на базі попередніх розробок за проектами «Борисфен» та «Сапсан».

Радіус дії комплексу заявлено у 280 км, озвучена можливість створення версії з радіусом дії до 500 км. Комплекс призначений для створення щита неядерного стримування агресора.

Українські розробки також - високоточна система залпового вогню "Вільха". Комплекс розроблений на основі радянської реактивної системи залпового вогню 9К58 «Смерч» калібру 300 мм. Ракета має корпус двигуна, сопловий блок, стабілізатори, бойову частину, запобіжно-виконавчий механізм, систему наведення, систему прийняття сигналів супутникової навігації, газове управління, підривачі виробництва українських підприємств);

Ще одна реактивна залпова система - "Верба", що поєднала бойову частину від "Градів" та шасі українських "Кразів".

На параді, як очікується, також буде представлено:

- САУ Богдана - 155-міліметрова самохідна гаубиця, має унікальний калібр, може вражати цілі на відстані до 60 кілометрів. Технологія її виготовлення та система управління повністю відповідає стандартам НАТО.

- БМП-1У Шквал - бойова машина піхоти, модернізований варіант БМП-1. Оснащена стабілізатором озброєння СВУ-500 як СУО (система управління вогнем). У Шквала 30-мм автоматичні гармати ЗТМ-1 і ЗТМ-2 з боєкомплектом 360 снарядів.

- Козак-2М - українська бойова броньована машина, розроблена на шасі вантажівки Iveco Eurocargo 150 E28 за сприяння компанії IVECO. Його особливість – чотири протитанкові ракети.

- М120-15 Молот - міномет калібру 120 мм українського виробництва, розроблений на основі радянського міномета 2Б11.

Міномет має масу 210 кг, дальність стрільби 7100 м, скорострільність до 12 пострілів у хвилину.

- Кольчуга-КЕ - автоматизована станція пасивної радіотехнічної розвідки.

Комплекс складається з трьох станцій і здатний з високою точністю визначати координати наземних і надводних цілей, маршрути їх руху на відстані до 600 км у глибину території і на 1000 км по фронту, а для повітряних цілей, що летять на висоті 10 км – до 800 км.

- Санітарний автомобіль Богдан-2251, призначений для вивезення поранених з медичних підрозділів військового ланки у процесі евакуації і надання медичної допомоги пораненим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-