Росія вперто пнеться легалізувати крадіжку Криму

Росія вперто пнеться легалізувати крадіжку Криму

Блоги
Укрінформ
Окупація півострова РФ не визнається ніким

Конференція на рівні міністрів закордонних справ, ініційована міністрами України, Литви, Латвії, присвячена окупації Криму. Палац Націй, Женева, конференція викликала неабиякий інтерес країн - членів ООН і зібрала повну залу. 

ТЕЗОВО ПРО КЛЮЧОВІ ВИСТУПИ. 

Павло Клімкін, міністр ЗС України: окупація Криму – це грубе порушення Будапештського меморандуму. Завтра ООН відзначає всесвітній день без дискримінації. Окуповані РФ території Криму і Донбасу – це території суцільної дискримінації, де відбуваються системні порушення прав людини, кримських татар, українців. Звернувся до світу тиснути на РФ в питанні звільнення політв'язнів і тримати санкції до повної деокупації Криму.

Едгар Ринкевич, міністр ЗС Латвії: 75 років тому кримські татари вже зазнали утисків і були депортовані, сьогодні історія репресій повторюється. РФ заборонила всі медіа і сайти, які дають іншу точку зору в Криму, ці дії і тиск потрібно розслідувати міжнародній спільноті. Країни Балтії були окуповані 50 років СРСР, але Захід ніколи не визнавав цієї окупації, і це допомогло країнам Балтії вибороти незалежність. Тому важливо посилити тиск на РФ .

Лінас Лінкявічус, міністр ЗС Литви – окупаційна влада РФ ставиться до кримських татар і всіх незгодних як до терористів, проводить системні репресії, до політв'язнів застосовують методи сталінської каральної медицини, їх закривають в психіатричних клініках. Потрібно вимагати негайного звільнення заручників і затриманих, більш жорстко реагувати на факти ксенофобії і системного порушення прав людини в Криму.

Турбйорн Янгланд, Генсек РЄ: анексія Криму незаконна, і 2,5 мільйона жителів Криму мають права, які їм гарантує європейська Конвенція з прав людини, і тому жителі Криму можуть звертатися до ЄСПЛ. Визнав, що Крим залишається повністю закритим для міжнародних моніторингових місій. Але при цьому саме комісар РЄ з прав людини і визнані моніторингові місії є тими структурами, чия інформація і моніторинг може бути використана в судах.

(Від мене: тобто, РФ не допускає визнані моніторингові місії, чиї офіційні рапорти важливі і можуть бути використані в міжнародних судах і організаціях. Тому їх і не пускають, переконана, щоб не було свідків і свідчень окупації і системного порушення прав людини)....

Кейт Гілмор, заступник Верховного комісара ООН з прав людини: підкреслила, що РФ відмовила в доступі моніторингових місій ООН на окуповану територію, поінформувала про дискримінацію окупаційною владою тих українських громадян, які відмовилися брати російське громадянство, їх дискримінують в питанні працевлаштування, освіти. Наголосила на неприпустимості тиску на журналістів і адвокатів, які захищають кримських татар і українців.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу і мій колега по ВР: м'яка реакція світу на окупацію Криму – це фактична згода на знищення кримськотатарського народу. Запропонував створити окремий міжнародний майданчик для дискусії й вирішення шляхів деокупації Криму.

Джейн Коннорс, Amnesty International: акцентувала увагу на неможливості нормальної роботи правозахисних організацій, адвокатів в Криму.

Еміне Джепар, перший заступник міністра інформації: окрім порушення прав людини в Криму, відпрацьовуються найганебніші методи гібридної війни, російська пропаганда малює виключно негативний образ України, формуючи негативну суспільну думку. Закликала світ більш активно допомогати родинам політв'язнів, звернула особливу увагу на неможливість нормальної роботи правозахисних і громадських організацій в Криму.

Я в своєму виступі підкреслила, що агресія на Донбасі стала можливою тільки тому, що світ дозволив РФ вкрасти Крим і дуже м'яко висловив занепокоєння щодо окупації. Тому принципово, щоб питання деокупаціі Криму залишалося в активному порядку денному, це сприятиме і деокупації Донбасу. Нагадала, що серед 17 політв'язнів Кремля – 10 із Криму, також 27 українських громадян-політв'язнів ( в основному кримські татари) залишаються в тюрмах Криму, вони зовсім безправні, бо до них немає допуску українських консулів, міжнародних моніторингових і гуманітарних місій. 70 малолітніх дітей політв'язнів і зниклих безвісти в Криму залишаються без батьківської опіки, серед них діти Олега Сенцова, інших. Закликала тиснути на РФ з вимогою звільнення всіх заручників і політв'язнів, і в РФ, і в Криму, і на окупованих територіях. І посилювати санкції проти РФ до повного звільнення заручників та деокупації. Наголосила, що Україна виступає за відновлення територіальної цілісності й суверенітету, ніяких інших планів не існує. 

Звернула увагу, що РФ намагається легалізувати крадіжку Криму через міжнародні організації, зокрема, в звіті БДІПЛ / ОБСЄ щодо виборів до Держдуми немає жодного слова про анексію Криму, тому ми закликаємо звернути на це увагу і вдосконалювати моніторингові процедури, щоб вони відповідали викликам часу. 

Крим – повністю закрита територія, туди не допускають жодну визнану моніторингову місію, щоб звіти цих місій не лягли в основу рапортів і не стали свідченнями в судах. Тому світ має вимагати від РФ негайного допуску до Криму моніторингових місій ООН з запобігання тортур, місії РЄ, МКЧХ, інших. 

І останнє, звернула увагу, що останнім часом в світових медіа вигулькують якісь "плани" врегулювання ситуації на Донбасі через здачу Криму. Примітно, що подібні "плани" ніхто не наважився озвучити всередині України, бо там це сприйметься як зрада. Такі "плани " запускаються як перевірка громадської думки Заходу. Але не існує ніяких інших планів, як деокупації Криму і Донбасу, як відновлення територіальної цілісності України.

В рамках обговорення представники Польщі, Франції, Великобританії, Туреччини, Австралії, Естонії, інших країн заявили про солідарність з Україною у відновленні територіальної цілісності й деокупаціії Криму. Окупація півострова РФ не визнається ніким.

Ірина Геращенко

FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-