МОЗ перевірило військово-лікарські комісії у Києві - що виявили

МОЗ перевірило військово-лікарські комісії у Києві - що виявили

Укрінформ
У Києві МОЗ завершило перевірку 10 військово-лікарських комісій і рекомендувало оптимізувати їхню роботу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

"За результатами проведеної роботи було виявлено низку питань, які необхідно пропрацювати для удосконалення роботи ВЛК: продовжують спостерігатися черги військовозобов’язаних. У частині ВЛК організовано запис лише на перший візит, далі управління чергою в закладі здійснюється в порядку живої черги, хаотично; графік роботи комісій не є оптимальним — здебільшого з 8.00-9.00 до 14.30-16.00 у будні; траплялися випадки направлення на дообстеження, які видає лікар, вирішуючи це одноосібно, без погодження з головою ВЛК", - йдеться у повідомленні.

Також за результатами перевірки комісія МОЗ виявила, що у лікарів, які нещодавно працюють у складі ВЛК, виникають труднощі з встановленням певних діагнозів військовозобов’язаним.

Читайте також: На Прикарпатті оголосили підозру лікарці ВЛК, яка намагалася «врятувати» від призову сина

У деяких випадках, зазначають в МОЗ, через брак досвіду членів комісії трапляються недоліки у веденні документації; трапляються випадки, коли в експертних документах зазначаються клінічні діагнози, а не експертні.

Також у київських ВЛК залишається велика кількість паперових документів з перенесенням однакових відомостей з документа в документ; виявлені невідповідності щодо норм роботи спеціалістів: одночасно здійснюється огляд військовозобов’язаних у спільному кабінеті (хірург, дерматолог, офтальмолог).

У багатьох комісіях проводиться одночасно огляд приписників і військовозобов’язаних, що зумовлює додаткове навантаження.

У міністерстві поінформували, що рекомендації з оптимізації подальшої роботи ВЛК направлені до Київської міської військової адміністрації, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, медичних закладів.

Як зазначають в МОЗ, Київська міська військова адміністрація спільно з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки має провести оцінку навантаження на роботу ВЛК та за потреби визначить додаткові заклади охорони здоров’я для проведення медичних оглядів військовозобов’язаних або продовження графіків роботи ВЛК.

Також КМВА продовжить контроль питання обґрунтованості скерувань військовозобов’язаних на обстеження та випадки затягування проходження ВЛК. Середній термін проходження ВЛК становить 2-3 дні, тож особливу увагу звертатимуть на роботу комісій, що систематично їх не дотримуються.

Читайте також: У ексголови Чернігівської обласної ВЛК під час обшуку знайшли майже $1 мільйон - ЗМІ

У міністерстві додали, що перевірку роботи комісій буде продовжено в інших областях.

Про порушення під час проходження ВЛК у цивільних медзакладах можна повідомити за телефоном: 0 800 60 20 19.

Як повідомлялося, перевірка 10 позаштатних військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки у Києві здійснювалася на виконання рішень РНБО та наказу МОЗ від 1 березня 2024 року №354. Перевірки проводились щодо питань організації роботи ВЛК, дотримання вимог за пакетом Програми медичних гарантій та наказом Міноборони № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-