У Києві хочуть назвати сквер на честь українського вченого Ігоря Козловського

У Києві хочуть назвати сквер на честь українського вченого Ігоря Козловського

Укрінформ
У Подільському районі один зі скверів пропонують назвати на честь українського вченого, релігієзнавця, письменника, громадського діяча Ігоря Козловського.

З такою ініціативою виступила депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, яка вже направила відповідне звернення до Київського міського голови Віталія Кличка, передає Укрінформ.

Ініціативу щодо найменування скверу підтримав син Ігоря Козловського Олександр.

Сквер розташований на розі вулиць Григорія Сковороди та Почайнинської.

Як зазначила Пинзеник, на наших очах твориться сучасна історія країни, триває постійна боротьба за українську незалежність, національну ідентичність та самобутність, демократичні цінності та національну свідомість.

«Ігор Анатолійович Козловський присвятив своє життя дослідженню релігійних та культурних аспектів розвитку суспільства, його наукові дослідження та публікації сприяли глибшому розумінню релігійних питань та культурної спадщини України. Також потрібно зазначити, що перебуваючи в російському полоні, він не втратив ціннісних орієнтирів щодо любові до України. Згодом, вийшовши на волю за обміном, доклав усіх зусиль для звільнення інших бранців. Нам необхідно вшанувати його наукову діяльність та громадський внесок у становлення українського суспільства, оскільки він є моральним орієнтиром для всіх нас», – розповіла Пинзеник.

Депутатка додала, що поблизу цього скверу знаходиться могила українського громадського діяча та відомого журналіст Георгія Гонгадзе, який присвятив своє життя служінню демократичним ідеалам та розвитку нашого суспільства, і це дуже символічно, що ці два яскраві представники нашого суспільства працювали на одну мету – розбудова вільної та незалежної України та послідовно підтримували демократичний курс розвитку України.

Читайте також: У Києві попрощалися з науковцем Ігорем Козловським

Як повідомлялося, Ігор Козловський - український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч. Дійсний член Національного товариства імені Шевченка в України з 2019 року. Старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент громадської організації «Центр Діскавері», віце-президент Українського центру ісламознавчих досліджень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-