Київ увійшов до рейтингу 30 столиць світу з найкращими показниками якості повітря

Київ увійшов до рейтингу 30 столиць світу з найкращими показниками якості повітря

Укрінформ
Київ, згідно зі щорічним світовим рейтингом IQAir World Air Quality Report, увійшов до 30 столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря у 2022 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

“Опинившись між Мадридом та Токіо, Київ посів 26 місце рейтингу, потрапивши до так званої “зеленої” зони. Також столиця України отримала особливу відзнаку як місто, яке попри повномасштабну війну розбудовує систему моніторингу повітря та докладає зусиль для покращення екологічної ситуації”, – ідеться у повідомленні.

За словами начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного, “безумовно, на наші позиції в цьогорічному рейтингу вплинуло введення воєнного стану в Україні, зменшення кількості транспорту та інтенсивності роботи підприємств у столиці”.

“Однак, не менш важливим є те, що завдяки нашій активній позиції з 2022 року компанія IQAir отримує інформацію про стан повітря у Києві безпосередньо від міської системи моніторингу. Як бачимо, це позитивно вплинуло на об’єктивність формування індексу якості повітря столиці та нашу позицію у щорічному рейтингу”, – зазначив Возний.

Згідно з даними рейтингу, концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві за минулий рік знизилася на 50% – з 18,8 до 9,5 мг/м3. Це забезпечило потрапляння столиці до “зеленої” зони списку разом із Вашингтоном (США), Копенгагеном (Данія), Осло (Норвегія) та іншими містами.

Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report увійшли 116 столиць. Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям опинилися Нджамена (Чад), Дака (Бангладеш), Багдад (Ірак).

У списку міст із найчистішим повітрям – Сан-Хуан (Пуерто-Рико), Гамільтон (Бермуди) та Канберра (Австралія).

IQAir World Air Quality Report – щорічний рейтинг, який складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року.

Читайте також: IKEA розробила «розумний» датчик для відстеження забруднення повітря у приміщенні

У цьогорічному звіті представлені дані про якість повітря за показником пилу фракції PM 2,5 із 7323 міст світу. Дані, використані у звіті, були зібрані з понад 30 тисяч станцій моніторингу якості повітря, включно із міською системою моніторингу Києва.

Як повідомлялось, у Києві діє мережа із 7 високоточних (референтних) та 46 індикативних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Пункти спостережень аналізують повітря за такими показниками як пил (РМ1.0, PM 2,5 і PM10), діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з датчиків фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у режимі реального часу на сайт Управління екології та природних ресурсів КМДА та в додаток “Київ Цифровий”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-