Метро на Виноградар: прокуратура через суд стягнула з генпідрядника ₴139 мільйонів

Метро на Виноградар: прокуратура через суд стягнула з генпідрядника ₴139 мільйонів

Укрінформ
Прокуратура через суд стягнула з генпідрядника понад 139 млн гривень до бюджету Києва за нецільове використання бюджетних коштів на будівництві метро до столичного житлового масиву Виноградар.

Як передає Укрінформ, про це Київська міська прокуратура повідомляє у Телеграмі.

Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію столичної прокуратури та залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокурора про стягнення з генерального підрядника будівництва двох нових станцій метро Сирецько-Печерської лінії метрополітену понад 139 млн грн до столичного бюджету.

Як встановила прокуратура, будівельна компанія використала не за цільовим призначенням кошти місцевого бюджету, які були виділені на фінансування будівництва лінії метрополітену від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар. 

Так, отримані з бюджету кошти генпідрядник розмістив на депозитні рахунки в банківській установі, в результаті чого вказана комерційна структура незаконно збагатилась за рахунок територіальної громади. 

Законодавство забороняє такі дії. У цьому зв’язку з цим, Київська міська прокуратура звернулася з позовною заявою до генпідрядника про стягнення безпідставно отриманого прибутку на користь територіальної громади в особі Київської міської ради.

Читайте також: ВАКС стягнув у дохід держави квартиру, що належить ректору одного із кримських вишів

Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та висновками господарського суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позову.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2022 року Господарський суд міста Києва задовольнив позовні вимоги до приватної фірми на понад 139 млн грн за нецільове використання бюджетних коштів на будівництві метро до столичного житлового масиву Виноградар.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-