У Києві 2022-й став сьомим найтеплішим роком за майже півтора століття

У Києві 2022-й став сьомим найтеплішим роком за майже півтора століття

Укрінформ
У 2022 році середньорічна температура у Києві становила +9,7°С, що на 0,7°С вище кліматичної норми.

Цей рік посів сьому сходинку у рейтингу найтепліших з 1881 року, передає Укрінформ з посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.

За даними метеорологів, дев’ять місяців року мали позитивні відхилення температури повітря порівняно з середніми багаторічними показниками, а три місяці продемонстрували від'ємні відхилення від неї. Особливо відзначився лютий, який мав найбільше позитивне відхилення від середньобагаторічних показників – 4,1°С. Серед трьох місяців з від’ємним відхиленням визначився вересень (-2,2°С).

Зазначається, що найхолодніше минулого року було 13 січня – мінус 14,9°С, найспекотніше – 29 червня, коли температура у затінку сягнула +34,4°С.

Загалом у 2022 році у Києві було зафіксовано 15 температурних рекордів, причому найбільше їх було у січні і червні – по чотири.

Читайте також: Зацвіли, як навесні: на Прикарпатті аномальне потепління «розбудило» квіти

Опадів на проспекті Науки, 37 випало 560 мм, що відповідає 91 % кліматичної норми. Однак у часі опади розподілились дуже нерівномірно – у листопаді випало дві місячні норми, а у травні та червні їх кількість не перевищила 57% від середніх багаторічних показників.

Як повідомлялося, у перші два дні 2023 року в Києві зафіксували температурні рекорди.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-