Київ отримав бюджет на 2023 рік — основні цифри

Київ отримав бюджет на 2023 рік — основні цифри

Укрінформ
Депутати Київради ухвалили бюджет столиці на 2023 рік, 35% якого виділять на освіту.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації, передає Укріфнорм.

"Доходи бюджету Києва на наступний рік запланували в сумі понад 66,3 млрд грн. Видатки – 65,6 млрд", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основним напрямом фінансування є сфера освіти – на неї виділили 23 млрд грн. Це – 35% від усіх видатків міського бюджету. На транспорт та дорожнє господарство в кошторисі Києва запланували 12,4 млрд грн або 19% бюджету міста. На соціальний захист – 6,5 млрд грн (10%), охорону здоров’я – 6,1 млрд грн (9%), ЖКГ – 5 млрд грн (8% ), культуру і мистецтво – 1,4 млрд грн (2%), фізичну культуру і спорт – 1,2 млрд грн (2%).

"Найбільшу питому вагу доходів становлять податкові надходження, з яких податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) запланували в сумі 30,6 млрд грн, податок на прибуток підприємств менший за показник 2022 року і становить 4,2 млрд грн. Місцеві податки – 18 млрд грн, внутрішні податки на товари і послуги – 2,6 млрд грн. Неподаткові надходження – 2,3 млрд грн", - підкреслили в КМДА.

Читайте також: Уряд перерахував місцевим бюджетам понад 123 мільярди

Згідно з повідомленням, бюджет підтримали 96 депутатів Київради. Також вони схвалили зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2021-2023 роки в частині 2023 року.

"Я вітаю депутатів, що ми схвалили збалансований фінансовий документ, виходячи з нинішніх реалій. Бюджет «виживання», який допоможе забезпечити критично важливі статті видатків. Зокрема, на медицину, житлово-комунальне господарство, транспорт, освіту, соціальний захист", - сказав міський голова Віталій Кличко.

Як повідомляв Укрінформ, 7 жовтня Верховна Рада у першому читанні ухвалила проєкт Державного бюджету України на 2023 рік. А 3 листопада документ було ухвалено у другому читанні та в цілому.

Фото: Київміськрада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-