Кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь Князів Острозьких

Кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь Князів Острозьких

Укрінформ
У Печерському районі кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь Князів Острозьких із метою увіковічення їхнього внеску в розбудову столиці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Київради.

"Ініціативу мешканців міста підтримала депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, яка направила офіційне звернення Київському міському голові Віталію Кличку", - йдеться у повідомленні.

За словами Пинзеник, вже понад вісім років триває війна з росією, яка намагається привласнити наші території та знищити державність. Необхідно позбутись всіх топонімів, які пов’язані з країною-агресором, та перейменувати київські вулиці на честь видатних українських діячів, героїв та історичних славетних подій.

«За тисячолітню історію воєн та повстань у столиці майже не збереглось й сліду поховань більшості меценатів, князів, королів та гетьманів. Знамениті українці, завдяки яким відбувалось становлення нашої держави мають бути увіковічені. Вулиці Києва мають носити імена не тільки героїв сучасності, але й наших славетних предків. Тому перейменування вулиці Московської в історичному центрі міста Києва, на старому Печерську, на честь Князів Острозьких доповнить багатий історичний топонімічний ландшафт Печерського району. Це сприятиме збереженню національної та локальної пам'яті. Князі Острозькі, зокрема князь Костянтин Острозький та його син князь Василь-Костянтин Острозький, – видатні українські військові та політичні діячі доби Великого князівства Литовського, знані меценати та послідовні захисники православної віри», – зазначила Пинзеник.

Читайте також: Ізмаїльська міськрада розірвала угоди з містами рф та перейменувала низку вулиць

Князь Костянтин Іванович Острозький (1460 – 1530 рр.) – видатний український полководець, відомий тим, що 08 вересня 1514 року на чолі литовсько-українсько-білоруського війська розбив армію Московської держави в битві під Оршею. Також боронив Київ від татарських набігів, виборов привілеї для Православної церкви.

Князь Костянтин-Василь Костянтинович Острозький (1526 – 1608 рр.) – видатний український військовий, політичний та культурний діяч, меценат, Київський воєвода, засновник НУ «Острозька академія». Вкладав значну частину власних коштів у розвиток української науки та освіти, суттєво посилив політичний вплив Києва.

Фото: kmr.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-